Pages Menu
Categories Menu

Posted by on sie 21, 2017 in Uncategorized | 0 comments

Piknik z Klimatem – Warszawa 27 sierpnia

Piknik z Klimatem – Warszawa 27 sierpnia

Zapraszamy do udziału w Pikniku z Klimatem i na stoisko Adaptcity.pl, gdzie będzie można zapoznać się z rozwiązaniami adaptacyjnymi takimi jak: zielone dachy, zielone ściany oraz ogrody deszczowe. Patronat medialny nad stoiskiem objął nasz portal ZielonaInfrastruktura.pl.

Piknik odbędzie się w dniu 27 sierpnia br. (niedziela) na Placu Zamkowym w Warszawie, w godzinach 11:30 – 16:30.

Hasło przewodnie „Każda podróż może być klimatyczna”.

 

Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju przygotowała z tej okazji bogaty program oraz wiele niespodzianek dla Warszawiaków i turystów, którzy odwiedzą stoisko Instytutu. Na stoisku będzie można porozmawiać z ekspertami  między innymi o zielonych dachach, zielonych ścianach oraz ogrodach deszczowych w mieście. Instytut na rzecz Ekorozwoju zaprezentuje rozwiązania adaptacyjne, jakie można stosować w mieście, tym samym dostosowując je do zmian klimatycznych, które coraz częściej nas dotykają.

Poniżej prezentujemy program:

program Piknik z Klimatem

 

Adaptacja do zmian klimatu to temat bardzo ważny w działaniach Instytutu, który prowadzi obecnie projekt ADAPTCITY, którego celem jest przygotowanie Strategii adaptacji dla miasta Warszawy. Warszawie potrzebne są rozwiązania adaptacyjne, zwłaszcza w kontekście efektu cieplarnianego, wzrostu zanieczyszczeń wód i powietrza.

 

 

Do zobaczenia w najbliższą niedzielę na stoisku Instytutu na rzecz Ekorozwoju.

więcej informacji na stronie http://adaptcity.pl/piknik-z-klimatem/

patronat medialny