Pages Menu
Categories Menu

Na weekend

Slow life – wypoczywaj wśród zieleni, odwiedzaj zielone miejsca

W tej zakładce prezentujemy ciekawe miejsca i pomysły na weekendowe wycieczki w miejsca związane z zieloną i błękitną infrastrukturą.

Osada Czorsztyn, Chatka Maniowy w Kluszkowcach

Wart odwiedzenia obiekt wypoczynkowy nad Jeziorem Czorsztyńskim. Unikalny kompleks zabytkowych drewnianych willi oraz chałup wiejskich, zagród i murowanych piwniczek ze spichlerzykami, pochodzących z drugiej połowy XIX i początku XX wieku.

Budynki te zostały uratowane przed zalaniem i pieczołowicie odbudowane w najpiękniejszym krajobrazowo punkcie – na malowniczym półwyspie Stylchyn, z pięknymi widokami na Tatry, Pieniny, Gorce i Babią Górę oraz wznoszącymi się nad wodami jeziora zamkami w Czorsztynie i Niedzicy.

Chatka Maniowy z pięknym zielonym tarasem z kwitnących rozchodników. W pobliżu szlaki rowerowe. Fot. lato 2018, Kazimierz Żytkowicz. Więcej zdjęć na dachyzielone.net/o-nas/realizacje/

Ogólnodostępny zielony dach „Tarasy Zamkowe” w Lublinie

Otwarty dla odwiedzających dach zielony na galerii handlowej w centrum Lublina. Dach jest punktem widokowym, rozciąga się z niego piękny widok na Wzgórze Zamkowe i stare miasto w Lublinie.

Polecamy https://zielonainfrastruktura.pl/tarasy-zamkowe-w-lublinie-ogolnodostepny-zielony-dach/

Dachy zielone na Centrum Spotkania Kultur w Lublinie

Ogólnodostępne dachy zielone. Farma miejska z kawiarnią. Łąka kwietna z Miejską Pasieką Artystyczną. Kino letnie, edukacyjne ścieżki ekologiczne. Niezwykła architektura i piękny widok na miasto. Realizacja 2016r.

Polecamy https://zielonainfrastruktura.pl/dachy-zielone-centrum-spotkania-kultur-lublinie/

Centrum Nauki Kopernik w Warszawie dach zielony otwarty dla zwiedzających

Centrum Nauki Kopernik zaprasza na otwarty dla zwiedzających zielony dach. Widokowy dach z ogrodem, z którego można zobaczyć panoramę Starego Miasta, Stadion Narodowy, Wisłę.

Centrum Nauki Kopernik dach zielony

Polecamy https://zielonainfrastruktura.pl/centrum-nauki-kopernik-dach-zielony/

Otwarty dla zwiedzających ogród na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie

Ogród na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie został otwarty 12 czerwca 2002 r. Jest jednym z największych i najpiękniejszych ogrodów dachowych w Europie. Rozciąga się na powierzchni ponad 1 ha. Roślinność zajmuje w nim 5111 m2. Dach zielony na BUW jest otwarty dla zwiedzających i wart zobaczenia.

Zielony dach BUW

Polecamy https://zielonainfrastruktura.pl/ogrod-na-dachu-biblioteki-uniwersytetu-warszawskiego/

Gdańsk taras widokowy na dachu Europejskiego Centrum Solidarności (ECS)

Taras widokowy z zielenią, ławeczkami i leżakami. Rozciąga się stąd wyjątkowy widok na dawną stocznię, gdzie narodziła się Solidarność oraz Stare i Główne Miasto.

fot. Magdalena Mistrat / Archiwum ECS

fot. Magdalena Mistrat / Archiwum ECS

Polecamy https://zielonainfrastruktura.pl/europejskie-centrum-solidarnosci/