Pages Menu
Categories Menu

Posted by on lip 24, 2019 in Uncategorized | 0 comments

Wrocław – Zielony dach Hydropolis

Wrocław – Zielony dach Hydropolis

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji we Wrocławiu zyska kolejną zieloną przestrzeń. Miłka okazała, lawenda wąskolistna czy macierzanka cytrynowa – między innymi takie rośliny pojawią się na dachu Hydropolis.

Na dachu wrocławskiego centrum wiedzy o wodzie zostanie wykonana ścieżka sensoryczna otoczona zróżnicowaną roślinnością – pod względem wielkości, kolorystyki, zapachu i pory kwitnienia.

MPWiK stworzy tam ogród złożony z różnych gatunków bylin i traw, takich jak: bodziszek popielaty, ubiorek wiecznie zielony, żurawka ogrodowa, kostrzewa sina czy miskant chiński. Na pozostałej części dachu zostaną ułożone maty rozchodnikowe.

Zielony dach Hydropolis zestawienie roślin

Goście Hydropolis będą mogli odpocząć nie tylko w strefie relaksu wewnątrz centrum, ale również na świeżym powietrzu, czyli na dachu XIX-wiecznego zbiornika wody czystej. Jako firma odpowiedzialna społecznie staramy się, by w każdym naszym działaniu przejawiać troskę o środowisko naturalne – mówi Marcin Garcarz, wiceprezes MPWiK Wrocław.

To kolejny zielony dach na terenach należących do MPWiK Wrocław. Pierwszy z nich ma ponad hektar łąki pełnej miododajnych roślin, z których nektar zbierają pszczoły z pasieki należącej do firmy.

Projekt zielonego dachu Hydropolis:

Wrocławskie wodociągi czekają na pozwolenie na budowę. Po jego otrzymaniu niezwłocznie przystąpią do wyboru wykonawcy i realizacji projektu zielonego dachu Hydropolis. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, inwestycja rozpocznie i zakończy się jeszcze w tym roku.

źródło: MPWiK Wrocław