Pages Menu
Categories Menu

Posted by on cze 29, 2016 in Uncategorized | 0 comments

Wycieczki rowerowe Warszawa zaproszenie

Wycieczki rowerowe Warszawa zaproszenie

Organizator projektu „Zielone Miasto” serdecznie zaprasza na wycieczki rowerowe, które organizowane są w ramach cyklu Rowerem przez Parki i Ogrody Warszawy.

Wycieczki rowerowe są częścią Projektu Zielone Miasto świętującego Rok Jubileuszowy Współpracy polsko-niemieckiej.
logotyp_25_DE_PLZIELONE MIASTO to projekt w ramach polsko-niemieckiego roku jubileuszowego 2016 – ŚWIĘTUJEMY! zorganizowanego przez Goethe-Institut i Ambasadę Niemiec z okazji 25-lecia Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy.

wycieczki rowerowe Zielone Miasto

Wstęp wolny, udział bezpłatny.

Wycieczki po zielonej Pradze odbędą się 17 września i 15 października.

Termin: 17.09 (sobota), 15.10 (sobota, z tłumaczeniem na język niemiecki), w godzinach w godz. 10:00 – 12:00

Punkt zbiórki: Teatr Powszechny ul. Jana Zamoyskiego 20, Warszawa – z własnym rowerem lub rowerem miejskim

Obowiązkowa rejestracja:

– 17.09, rejestracja: www.zielonapraga2.evenea.pl

– 15.10, rejestracja: www.zielonapraga3.evenea.pl

13 sierpnia 2016 roku odbyła się już trzecia wycieczka rowerowa z przewodnikiem po zielonej Warszawie. Tym razem odkrywaliśmy zielone zakątki prawobrzeżnej Warszawy. Michał Nitychoruk (http://www.przewodnikwarszawa.pl) ciekawie opowiadał o historii mijanych miejsc i obiektów, ale także o współczesnych zagrożeniach, jakie się w związku z nimi pojawiają.

Dziki praski brzeg, przez wiele lat niedoceniany, jest dziś jednym z największych skarbów Warszawy, robiącym szczególne wrażenie na turystach. Prawobrzeżna część miasta posiada tak popularne zwłaszcza latem przestrzenie rekreacyjne, jak ścieżka nad Wisłą i plaża „Poniatówka”, ale nie brakuje tu zachowanych z wojennej pożogi cennych zespołów XIX i XX-wiecznej architektury, parków (Skaryszewski i Praski), a nawet całych dzielnic, jak willowa Saska Kępa. Po wojnie istniejącą zabudowę uzupełniano socrealistycznymi i modernistycznymi osiedlami z dużą ilością przestrzeni i zieleni, które dopełniają obrazu zielonej dzielnicy.

11 czerwca i 9 lipca miały miejsce wycieczki rowerowe z tego samego cyklu po zielonym śródmieściu Warszawy.

Kolejne wycieczki po zielonej Pradze odbędą się 17 września i 15 października.

Wycieczka rowerowa, zdjęcie: Michal Nitychoruk

Zapraszamy do zapoznania się ze zdjęciami z poprzedniej wycieczki rowerowej na profilu na Facebook’u: Projekt Zielone Miasto

APLIKACJA MOBILNA „Zielone Miasto“

W ramach projektu Zielone Miasto wraz z Polsko-Japońską Wyższą Szkołą Technik Komputerowych uruchomiona została bezpłatna aplikacja mobilna Zielone Miasto. Aplikacja zawiera informacje dotyczące projektu, lokalizacje oraz dokładne opisy ogrodów i ich roślin w ramach Festiwalu Ogrodów. Aplikacja dostępna jest na systemy iOS oraz Android. Pobierz bezpłatnie aplikację ZIELONE MIASTO w sklepach Apple Appstore oraz Google Play.

Zobacz: Aplikacja Zielone Miasto

Patronat medialny:

zielona-infrastruktura-logo male