Pages Menu
Categories Menu

Posted by on gru 29, 2020 in Uncategorized | 0 comments

Wiklina w ogrodzie – zaprojektuj piękny wiklinowy ogród

Wiklina w ogrodzie – zaprojektuj piękny wiklinowy ogród

Mimo tego, że wikliniarstwo znane jest już od starożytności, to produkty z wikliny i ich charakter dekoracyjno-artystyczny dopiero zaczyna być doceniany i wprowadzany do otoczenia.

Kosz wiklinowy, kojarzony jako pojemnik z uchem, który służył do przenoszenia różnorakich produktów, został końcem XX wieku wyparty przez plastik.

Dziś jednak – w dobie trendu ekologicznego – wikliniarstwo na nowo przeżywa swój renesans. Szczególnie pięknie prezentuje się wiklina w ogrodzie.

Szerokie zastosowanie wyrobów wiklinowych

Obecnie z każdym kolejnym rokiem plantacje wikliny zwiększają swoją powierzchnię. Jest to spowodowane tym, że jej użyteczność stała się uniwersalna i wykorzystuje się ją w przemyśle jako biopaliwo, produkt do pozyskiwania celulozy, bioalkoholu a nawet do tworzenia kurtyn dźwiękochłonnych na autostradach. Jako ciekawostkę warto dodać, że jest to roślina wykorzystywana przy rekultywacji terenów przemysłowych.

Meble ogrodowe z wikliny – Producent

wiklinowe-cuda.pl/kategoria-produktu/meble-wiklinowe/meble/

Materiał ten ma także swoje ponadczasowe, użytkowe zastosowanie, choć producenci oraz wikliniarze coraz częściej prześcigają się w pomysłach na wykorzystanie wikliny w życiu codziennym jako element dekoracyjny.

Tworzy się z niej wszystko – pojemniki, meble, zabawki dla dzieci, kołyski, kosze, itp. Stała się tak uniwersalna i niezbędna, że pojawia się ona w każdym domu pod różnymi postaciami.

Produktów wiklinowych używamy chętnie, gdyż są bardzo funkcjonalne oraz łatwe w pielęgnacji – zazwyczaj wystarczy tylko od czasu do czasu przetrzeć je wilgotną szmatką. Ponadto są to produkty niezwykle trwałe oraz wpiszą się w charakter większości wnętrz i ogrodów, czyniąc ich cieplejszymi i przyjemniejszymi w odbiorze.

Wiklina w ogrodzie – dodatki z wikliny do ogrodu

Wiklina w ogrodzie to idealny ekologiczny dodatek, o którym warto pomyśleć przy aranżacji własnego ogrodu marzeń. Produkt taki potrafi być zarówno nowoczesny, industrialny, elegancki oraz wyjątkowy. Roślina ta, przerobiona przez rzemieślników-artystów, zadowoli wszystkie osoby lubujące się w naturalnych, ekologicznych wyrobach.

Przedmioty wykonane zazwyczaj w stu procentach z biodegradowalnych materiałów, takich jak wiklina niekoronowana, biała, barwiona oraz drewno, potrafią ocieplić ogród i dodać mu przyjemnego charakteru.

W sklepach internetowych można znaleźć wiele kategorii oraz przedmiotów wiklinowych, takich jak: kosze, wazony, rowerki, taczki, pojazdy oraz donice wyścielone folią, które przeznaczone są do sadzenia kwiatów oraz ziół. Wielu producentów oferuje estetyczne eko-obudowy na kosze, gotowe ścianki służące do tworzenia drewutni oraz małych wiat gospodarczych.

Wielu producentów wyplata również ozdoby sezonowe, takie jak dynie, wianki świąteczne, pisanki, króliczki, renifery, itp. Jeżeli plan naszego ogrodu zawiera oczko wodne, jezioro lub inny zbiornik wodny, warto obłożyć go wikliną, która nie tylko umacnia brzeg ale sprawia również, że całość komponuje się tak, jakby było to w pełni naturalne rozlewisko.

Wiklina ma wiele zalet, zaś główną z nich jest to, że jest odporna na warunki atmosferyczne, dlatego warto zainwestować w meble ogrodowe z wikliny. W ofercie znajdują się fotele, sofy, leżanki, itp. Jeśli prawidłowo zadbamy o meble z wikliny, wbrew pozorom posłużą nam one przez wiele lat – głównie chodzi tu o ochronę przed nadmiarem wody oraz odpowiednią ich konserwację i przechowywanie zimą.

Co więcej, wiklina jest stosunkowo tanim materiałem, dlatego jeżeli się nam znudzi, z czystym sumieniem można ją wyrzucić, ponieważ nie zanieczyszcza środowiska, najzwyczajniej w świecie rozkładając się i tworząc nawóz.

Przedmioty wiklinowe można zakupić w producentów przez sklep internetowy, dopasowując w taki sposób, aby jego kolor, wykończenie, materiał, obszycie, itp. spełniały wszystkie warunki idealnego mebla w naszym ogrodzie.

Wiklina, ratan, witki brzozowe oraz trzcina to rośliny, z których można stworzyć wspaniałe ozdoby do ogrodu. Plecionki sprawdzą się również dobrze w domu, jednak na zewnątrz prezentują się magicznie, tworząc azyl i miłe miejsce, w którym można odpocząć.

Artykuł sponsorowany, zawiera lokowanie produktu.