Pages Menu
Categories Menu

Posted by on lut 23, 2021 in Uncategorized | 0 comments

Virtus Studio zaprasza na webinarium: Krajobraz w skali miasta  25.02.21

Virtus Studio zaprasza na webinarium: Krajobraz w skali miasta  25.02.21

Krajobraz w skali miasta  25.02.2021 , godzina 11:00

Virtus Studio zaprasza na kolejne spotkanie online z cyklu Architektura Krajobrazu. Patronat medialny objął nasz portal.

Temat „ Krajobraz w skali miasta: otoczenie budynku, ulica, fragment miasta.”

Gośćmi specjalnymi będą Pani Dorota Rudawa oraz Pan Patryk Zaręba z RS Architektura Krajobrazu.podzielą się wiedzą na temat wyzwań jakim muszą sprostać projekty w skali dużego miasta na przykładzie realizacji:

Varso Place – najwyższy budynek w tej części Europy. Kilkunastometrowe drzewa sadzone w sąsiedztwie budynku i w pasie drogowym to nie tylko atrakcyjny układ przestrzenny zapewniający efektywną komunikację i miejsca wypoczynku oraz masa zieleni o wysokiej bioróżnorodności, ale też element inżynieryjny.

Zielona Świętokrzyska i Plac Powstańców Warszawy – proces projektowy zdecydowanie nie polegający na ustawieniu donic czy na uzupełnieniu nasadzeń w łatwo dostępnych miejscach, ale na przemyśleniu, z dużą konsekwencją, koncepcji stworzenia zielonej ulicy – jej wyraźnych podziałów przestrzennych z regularnym rytmem nasadzeń.

Zrewitalizowany fragment bulwaru nad Wisłą – to przykład projektu architektury krajobrazu jako przekształcenia przestrzeni publicznej w bardzo dużej skali. Zagospodarowanie lewobrzeżnego bulwaru Wisły nie tylko zmieniło samą przestrzeń nad Wisłą nadając jej silną identyfikację i tożsamość, ale też wzmocniło istotne osie urbanistyczne sięgające głęboko w tkankę miejską.

Zapraszamy na webinar, na którym zostanie przybliżony temat znaczenia architektury krajobrazu która tworzy charakter otaczającego nas krajobrazu.

Udział bezpłatny, rejestracja:

https://virtusstudio.clickmeeting.com/architektura-krajobrazu-krajobraz-w-skali-miasta/register?_ga=2.66610414.1525678365.1613115537-735466537.1592984418