Pages Menu
Categories Menu

Posted by on sie 29, 2016 in Uncategorized | 0 comments

Targi „Zieleń to życie” 1-3.09.2016

Targi „Zieleń to życie” 1-3.09.2016

ZIELEŃ TO ŻYCIE – międzynarodowe targi roślin i ogrodów 1-3 września w Warszawie w EXPO XXI, ul. Prądzyńskiego 12/14

ztz

24 edycja międzynarodowych targów roślin i ogrodów. W tym roku poszerzona o sektor florystyczny (Flower Expo Polska).  Ofertę roślin do ogrodów, kwiatów do domu, techniki , akcesoriów do pielęgnacji i dekoracji prezentuje ponad 300 wystawców z 4 kontynentów – Europy, Azji, Ameryki Południowej i Afryki.

To największa i najbardziej różnorodna ekspozycja roślin w Polsce i Europie Środkowej. Targom towarzyszą seminaria, konferencje, warsztaty i pokazy – ogrodników i mistrzów florystki.

Dwa pierwsze dni skierowane są dla profesjonalistów, w sobotę w godzinach 9.00-17.00 wystawę odwiedzić mogą wszyscy zainteresowani.

 

Zieleń to życie

Ekskluzywna aranżacja przestrzeni na targach ZIELEŃ TO ŻYCIE

Ekskluzywna, bo powstająca tylko na 3 targowe dni aranżacja ogrodowa powstanie przed wejściem na Wystawę ZIELEŃ TO ŻYCIE. Ogród ulokowany w pustej na co dzień przestrzeni przed halami zamienia ją w miejsce magiczne, zaskakujące. Jest też swoistą zapowiedzią Wystawy, a jednocześnie przestrzenią odpoczynku w przerwie zwiedzania. Tegoroczna propozycja projektanta Bartłomieja Gasparskiego łączy w sobie cechy nowoczesnego wnętrza ogrodowego z klasyczną przestrzenią muzealną. Koncepcja stworzona została w oparciu o ideę zewnętrznej galerii sztuki. W przestrzeni placu, przed budynkiem Centrum EXPO, powstanie pawilon przywodzący bezpośrednie skojarzenia z wnętrzem muzealnym, w którym rośliny pełnią rolę żywych dzieł sztuki. Ażurowość pawilonu, uzyskana jest dzięki ścianom przypominającym rząd pionowych ,,żyletek”. W przestrzeń ścian wprowadzone są otwory opatrzone ramami, nawiązujące do obrazów. Wypełniają je żywe rośliny.

Centralną część wnętrza pawilonu zajmuje płytki zbiornik wodny, okolony roślinnością. Szeroka, ozdobna rama obejmująca zbiornik imituje renesansowy obraz. Posadzka wewnątrz pawilonu wykonana jest ze szlachetnego materiału, zaś wokół zbiornika rozlokowane są stylizowane ławki pozwalające do odpoczynku i kontemplacji. Rogi kompozycji dekorują duże wazy wypełnione kwiatami. W kwaterach otaczających pawilon zaprojektowano trawiastą nawierzchnię, dwie zaś porośnięte są drzewami. Piękne, jednakowe o wąskim pokroju i delikatnym ulistnieniu podkreślają rytm żaluzji pawilonu. Pojedyncze akcenty stanowią inne gatunki wyróżniające się wielkością i pokrojem.

Przestrzeń placu przecinają ścieżki skierowane do budynku EXPO i na ulicę Prądzyńskiego.

Ogrodowe trendy w Warszawie

Ogrodowe trendy, bogactwo roślin, kolorowych kwiatów, rozwiązania techniczne i mnóstwo praktycznych informacji z najlepszego źródła – to wszystko czeka na odwiedzających Międzynarodową Wystawę ZIELEŃ TO ŻYCIE. To wyjątkowe spotkanie wszystkich poszukiwaczy pomysłów i rarytasów do ogrodu, na balkon, taras, a także dekoracji roślinami wnętrz.

Nowości są tym, które wzbudzają największe zainteresowanie wszystkich uczestników targów. W jedynym w Polsce Konkursie Roślin Nowości rywalizuje w tym roku aż 28 nowych odmian drzew, krzewów, roślin owocowych, pnączy i bylin. W Konkursie o nagrodę Zielony Laur konkurują natomiast produkty, technologie i koncepty sprzedażowe. Jury ogłosi wyniki swoich pracy w 1 września podczas oficjalnego otwarcia targów.

Profesjonaliści zawodowo zajmujący się roślinami i zielenią spotkają się w czwartek i piątek (1 i 2 września) Pasjonatów i zainteresowanych ogrodniczymi nowościami oraz wszystkich rozpoczynających swoją przygodę z ogrodnictwem zapraszamy w sobotę 3 września w godzinach 9.00-17.00. W programie bezpłatne wykłady – o jadalnych roślinach, miniaturowych drzewach i krzewach, stawach kąpielowych, ciekawych miejscach, które powinien zobaczyć pasjonat ogrodów, a także jak zostać bartnikiem. Można będzie także wziąć udział w warsztatach, podpatrzeć pomysły, rozwiązania, uzyskać porady od najlepszych specjalistów.

Towarzyszący wystawie kiermasz roślinnych rarytasów i nowości – tym razem w nowej formule. Rośliny oferować będą sami szkółkarze i ogrodnicy. Ogród Pokazowy przed wejściem do hal, a także jak zawsze staranne aranżacje stoisk będę nie tylko atrakcją, ale też mogą zainspirować do własnych działań w ogrodzie i otaczania się pięknymi roślinami.

Godziny otwarcia Wystawy:

1 -2 września (czwartek, piątek)             9.00 -18.00 – dni profesjonalistów

3 września (sobota)                       9.00 – 17.00 – dzień dla publiczności

Więcej na www.zielentozycie.pl, www.flowerexpo.pl

Zdjęcie i informacje na bazie materiałów przesłanych przez organizatora.