Pages Menu
Categories Menu

Posted by on lut 12, 2020 in Miasta, Patronat medialny, Smart City, Wydarzenia | 0 comments

Patronat medialny: 16 i 17.03.2020 r. The Westin Warsaw Hotel, XI edycja Smart City Forum

Patronat medialny: 16 i 17.03.2020 r. The Westin Warsaw Hotel, XI edycja Smart City Forum

Nadchodzące wydarzenie obejmie zagadnienia, które pozwolą na wymianę opinii i doświadczeń między przedstawicielami samorządów, środowisk akademickich i przedstawicieli biznesu.

Pragniemy w gronie ekspertów omówić kwestie implementacji rozwiązań stosowanych w miastach na całym świecie. Wiosenna edycja stworzy okazję do debat na temat wyzwań stojących przed ideami takimi jak: europejska wizja miast przyszłości, poprawa jakości życia, konkurencyjność gospodarcza, zrównoważony rozwój i wiele innych. W trakcie XI edycji Smart City Forum pojawią się zagadnienia związane z najefektywniejszymi metodami realizacji inwestycji oraz pozyskiwania środków na realizację nowatorskich pomysłów. Sesja poświęcona dobrym praktykom pozwoli prelegentom na prezentację innowacyjnych wdrożeń przy użyciu use case’ów. Nie zabraknie także zagadnień związanych z transformacjami cyfrowymi w miastach.

Pierwszy dzień wydarzenia zwieńczy Wielka Gala Smart City, na której wręczone zostaną nagrody laureatom Konkursu Smart City. Konkurs ma na celu popularyzację osobowości i przedsięwzięć, które w znaczący sposób przyczyniły się do promocji rozwiązań, służących budowie inteligentnych miast w Polsce, oraz miast realizujących tę ideę. Wyróżnieni zostaną zarówno przedstawiciele administracji lokalnej, jak i biznesu. Wszyscy przyczyniający się do wdrażania innowacyjnych rozwiązań zwiększających konkurencyjności polskich miast i gospodarki.

W trakcie drugiego dnia odbędzie się dobrze znana i doceniana przez stałych uczestników, SESJA ROUND TABLES, która umożliwia pogłębioną dyskusję na bieżące tematy dotyczące rozwoju inteligentnych miast. Formuła wprowadza dynamizm oraz możliwość integracji i networkingu między uczestnikami.

Nowym elementem agendy w tym sezonie będą 2 ścieżki tematyczne. Ścieżka “Human Smart City” skupi się na zagadnieniach takich jak polityka senioralna oraz mieszkaniec jako użytkownik przestrzeni publicznej, a tematyka ścieżki “Eko i Inwestycje” odpowie na pytania związane z tematyką zielonych miast oraz mobilnością i ekologią.

W ciągu 2 dni kongresu, eksperci oraz specjaliści związani z tematyką smart city, przedstawią najistotniejsze tematy, a także podzielą się przykładami praktycznych rozwiązań w Polsce i na świecie. Smart City Forum to wydarzenie skierowane do wszystkich osób zainteresowanych tematyką miast inteligentnych w Polsce i na świecie.

Kongres jest realizowany w ramach działalności MMC Polska organizującej prestiżowe kongresy, konferencje, warsztaty i szkolenia biznesowe dedykowane specjalistom, kadrze menadżerskiej oraz zarządom firm.

Wszelkie informacje na temat Smart City Forum można znaleźć za pośrednictwem oficjalnej strony kongresu: www.smartcityforum.pl oraz profili społecznościowych na portalach Facebook, Twitter oraz LinkedIn.

Patronat medialny: