Pages Menu
Categories Menu

Posted by on lut 13, 2023 in Uncategorized | 0 comments

Pasywne domy szkieletowe – zadbaj, żeby budowany dom był eko

Pasywne domy szkieletowe – zadbaj, żeby budowany dom był eko

Budowa domu nie musi trwać wielu miesięcy, a nawet lat – dzięki technologii szkieletowej możesz rozpocząć budowę swojego raju na ziemi właściwie od razu! Po upływie dwóch tygodni fundamenty są gotowe, a ekipa gotowa do dalszej pracy.

Jak jednak zadbać o to aby Twój pasywny dom szkieletowy był zgodny z normami i był jak najbardziej przyjazny dla środowiska? Przekonaj się!

Czym są domy szkieletowe?

Aby zrozumieć czym one są, to trzeba zadać sobie jeszcze jedno pytanie – jak zbudować dom szkieletowy?

Budowa budynku w technologii szkieletowej trwa znacznie krócej niż przy użyciu standardowych rozwiązań. Po stworzeniu fundamentów stawiana jest reszta elementów potrzebna do kolejnych etapów. Przygotowywane są ściany i dach, a później uzupełnia się je za pomocą drzwi i okien.

Brzmi całkiem klasycznie, prawda?
Główną różnicą jest to, że
pasywne domy szkieletowe dzięki swojej konstrukcji pochłaniają do 90% mniej energii na ogrzewanie całej konstrukcji!

Podstawą domu szkieletowego jest – jak sama nazwa wskazuje – szkielet, stworzony z wysokiej jakości drewna, do którego potem montuje się resztę elementów i ścian.

Dzięki tej specyficznej konstrukcji łatwo jest podłączyć do niego ekologiczne rozwiązania w postaci fotowoltaiki, wentylacji mechanicznej czy też pomp ciepła. To właśnie dzięki temu domy szkieletowe są tańszym i bardziej ekologicznym wyjściem!Rosnąca popularność szkieletowego budownictwa

Domy szkieletowe, inaczej nazywane kanadyjskimi zaczynają pojawiać się na rynku w całej Polsce. Na całym świecie trwają debaty mające prowadzić wszystkie gałęzie przemysłu w stronę ekologicznych rozwiązań, dlatego pasywne domy napędzane odnawialną energią mogą stać się przyszłością budownictwa, dlatego decydując się na technologię szkieletową już teraz możesz dołożyć swoją cegiełkę w wielkiej walce o lepszą przyszłość.

W Polsce gwarantem etycznego budownictwa są firmy takie jak Scanwood, które współpracują bezpośrednio ze szwedzkimi producentami aby zapewnić wysokiej jakości produkty na terenie całego kraju. To właśnie dzięki nim możliwa jest budowa i konserwacja domów szkieletowych, które są inwestycją na lata!

Jakościowe drewno w dobrej cenie

Dzięki wieloletniej współpracy i stabilnej pozycji na rynku firma Scanwood proponuje rozwiązania dostępne dla każdego. Zamówione drewno jest sprowadzane do klientów pod same drzwi, a zawsze pełen magazyn daje gwarancję wykonania usługi bez opóźnień.

Dzięki ich materiałom postawisz nie tylko nowy dom, ale także znajdziesz rozwiązania dla swojego aktualnego miejsca zamieszkania. W swojej ofercie mają materiały idealne na taras, który będzie wyglądać zjawiskowo, a także będzie odporny na czynniki zewnętrzne, czy też elementy wykończeniowe w postaci drewnianych podbitek lub boazerii. Aby dowiedzieć się więcej o obróbce drewna i przygotować się przed zakupem warto przeczytać artykuły zamieszczone na ich blogu, a w razie dalszych pytań zachęcają do kontaktu drogą mailową lub telefoniczną.

Zalety domów szkieletowych

Poza aspektem ekologicznym, to stawianie domów w technologii szkieletowej ma ogrom innych zalet. Przy współpracy z wykwalifikowanym zespołem taki dom może powstać już w przeciągu trzech miesięcy! Wybór fachowców jest bardzo ważną częścią podczas budowy domu – w innym przypadku prace mogą się opóźnić lub nie spełnić oczekiwań zamawiającego.
Dzięki tej technologii domy mogą również powstawać właściwie przez cały rok. Nie ma potrzeby z czekaniem na ciepłe miesiące i bicie się o terminy ze wszystkimi deweloperami szukającymi ekip budowlanych – wystarczy znaleźć zespół gotowy do działania i ruszyć z pracami nad projektem Twojego wymarzonego domu. Domy szkieletowe są budowane “na sucho” i to sprawia, że budowa zależy tylko i wyłącznie od chęci. Wiele firm oferuje już gotowe projekty i możliwość oddania domu w różnym stanie – od surowego, gdzie kupujący decyduje się głównie na gołe ściany, aż po stan “pod klucz”, który oznacza, że rodzina może wprowadzić się do niego właściwie od zaraz.

Artykuł sponsorowany, zawiera treści reklamowe