Pages Menu
Categories Menu

Posted by on gru 2, 2019 in Uncategorized | 0 comments

Mareckie Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne – ekologiczny obiekt użyteczności publicznej

Mareckie Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne – ekologiczny obiekt użyteczności publicznej

Obiekt wyposażony w urządzenia oszczędzające wodę, dachy bagienne i zbiorniki retencyjne. Zielony dach ma właściwości oczyszczające powietrze, tłumi hałas, magazynuje wodę opadową, odciąża sieć kanalizacyjną, jest doskonałym siedliskiem dla wielu gatunków fauny i flory, a odpowiednio zagospodarowany pełni funkcje rekreacyjne.

Zastosowane technologie przyczynią się do efektywnej ochrony środowiska, komfortu użytkowania i wydajności budynku.

Kompleks z założenia ma być „zero-energetyczny”, co oznacza, że w rocznym bilansie zużyje tyle energii, ile sam wyprodukuje. Osiągnięto to dzięki zastosowaniu systemu odnawialnych źródeł energii, takich jak panele fotowoltaiczne, pompy ciepła, zaawansowane systemy odzysku energii cieplnej i urządzenia do produkcji energii elektrycznej z gazu. Dodatkowo budynek posiada właściwości termoizolacyjne na najwyższym poziomie.

Budynek został wyposażony w elementy sprzyjające zdrowiu i dobremu samopoczuciu użytkowników: automatyczna regulacja natężenia światła dziennego w pomieszczeniach, stała temperatura, rekuperacja, czy certyfikowane i bezpieczne materiały budowlane i wykończeniowe to tylko niektóre z elementów.

Mareckie Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne źródło: mareckieinwestycje.pl

Oficjalne otwarcie tego najbardziej ekologicznego obiektu publicznego w Polsce odbyło się 29 listopada. Budynek posiada BREEAM, czyli najbardziej rozpoznawalny na świecie certyfikat dla budownictwa ekologicznego. MCER to pierwszy w Polsce budynek użyteczności publicznej zaprojektowany w tak energooszczędnym standardzie.

źródło: mareckieinwestycje.pl