Pages Menu
Categories Menu

Posted by on mar 10, 2020 in Uncategorized | 0 comments

Konferencje Zielona przyszłość Kraków i Wrocław – podsumowanie

Konferencje Zielona przyszłość Kraków i Wrocław – podsumowanie

Konferencje Zielona Przyszłość dla architektów krajobrazu w Krakowie i we Wrocławiu, na którymi patronat medialny objął nasz portal ZielonaInfrastruktura.pl już za nami. Frekwencja spotkań wskazała że temat jest ważny i potrzebny.

Zaproszeni prelegenci poruszyli ważne tematy związane z środowiskiem, w którym żyjemy. Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie poruszył inicjatywę ogrodów społecznych, mające na celu stworzenie miejsc pełnych zieleni w betonowych miastach.

Firma Łąki kwietne pokazała jak wprowadzają w miasto kolor, służą bioróżnorodności i wpływają pozytywnie na wizerunek miasta.

Stowarzyszenie Wykonawców Dachów Płaskich i Fasad DAFA przedstawiło założenia poprawnego projektowania i realizacji dachu zielonego zgodnego z wymaganiami Wytycznych dla dachów zielonych FLL.

Dzięki konferencji dowiedzieliśmy się jak będzie wyglądał Park Zakrzówek jeden z bardziej kontrowersyjnych tematów dla mieszkańców Krakowa.

Również Wrocław pokazał jak dba o zieloną infrastrukturę. Architekci krajobrazu mieli okazje udziału w wykładzie przedstawiciela Urzędu Miasta o realizowanym projekcie Grow Green we Wrocławiu.

Organizatorzy dziękują za udział przedstawicielom firm, które przedstawiły swoje produkty podczas wydarzenia Zielona Przyszłość.

Dzięki takim działaniom miasta, domy, budynki i ich otoczenie będą piękniejsze i bardziej użyteczne dla wszystkich.

Kolejne wydarzenia z tego cyklu jesienią.

Patronat medialny: