Pages Menu
Categories Menu

Posted by on lut 19, 2023 in Uncategorized | 0 comments

Jak oświetlić mieszkanie, dom i otoczenie

Jak oświetlić mieszkanie, dom i otoczenie

Aranżujemy nasze otoczenie. Dobieramy lampy do mieszkania, domu. Podejmujemy decyzje, które są ważne zarówno pod względem estetycznym, jak i ekonomicznym. To dobry moment, żeby skorzystać z doświadczenia sprzedawcy, który zna się na oświetleniu.

Szukając inspiracji warto wziąć pod uwagę do jakiego wnętrza lub otoczenia dobieramy oświetlenie. Jakie są dostępne lampy zewnętrzne, a jakie wewnętrzne? Czy chcielibyśmy zdecydować się na oświetlenie szynowe? Czy może interesuje nas inteligentne oświetlenie?

Ważne jest również to, żebyśmy świadomie dostosowali do swoich potrzeb oraz rodzaju oświetlanej przestrzeni ilość źródeł światła, temperaturę barwową i ilość lumentów.

Światło ma dość duży wpływ na nasze samopoczucie i aktywność. Najlepiej czujemy się oczywiście w świetle dziennym. Powinniśmy tak zaaranżować naszą przestrzeń i dobrać oświetlenie, żeby po zmroku emitowane w naszym otoczeniu światło było dopasowane do funkcji pomieszczenia, w jakim zostanie zamontowane i odpowiadało naszym potrzebom.

Z pewnością każdy z nas zauważył, że ciepły odcień oświetlenia sprzyja wyciszeniu, czy relaksowi. Natomiast chłodny odcień pobudza do działania, więc będzie nam potrzebny, kiedy pracujemy i mamy potrzebę większej koncentracji na wykonywanych czynnościach.

Źródło: lightplus.pl

Obecnie oferta rynkowa jest bardzo duża i samodzielne dokonanie wyboru nie jest łatwe. Dlatego warto skorzystać z doświadczenia sprzedawcy, który zna się na oświetleniu. Sklep internetowy lightplus.pl pokazuje swój asortyment w sposób bardzo uporządkowany i podzielony na różne kategorie. Proponuje bardzo szeroką ofertę lamp wykonanych z różnych materiałów, pogrupowanych według typu estetyki. Odpowiednie produkty znajdą tu zarówno miłośnicy stylu loftowego, klasycznego, skandynawskiego, nowoczesnego, industrialnego, jak i retro oraz galamour. Podjęcie odpowiedniej decyzji ułatwiają nam też wyszukiwarki z różnymi filtrami.

Przy obecnych, wysokich cenach prądu warto decydować się na rozwiązania praktyczne i używać żarówek LED, które są znacznie bardziej energooszczędne niż tradycyjne żarówki. Ich żywotność i bezawaryjność stanowią ich kolejny niezaprzeczalny atut.

Dobrej klasy żarówka LED zużywa mniej energii elektrycznej, a przy tym daje strumień świetlny o mocy odpowiedniej do konkretnych potrzeb. Produkty w tej technologii występują w różnych wariantach. Mogą emitować strumień o ciepłej, zimnej lub neutralnej barwie światła. Korzystając z tak szerokiej oferty, użytkownik może mieć przekonanie, że każda przestrzeń jest optymalnie doświetlona. Niektóre z żarówek LED pozwalają na modyfikację parametrów i dostosowywanie ich do bieżących wymagań.

W technologii LED występują zarówno klasyczne żarówki, a także modele dekoracyjne, które przyciągają uwagę oraz taśmy LED, czy oświetlenie LED zintegrowane (diody LED osadzone w fazie produkcji do oprawy oświetleniowej). Wszystko po to, aby  stworzyć odpowiednie światło we wnętrzu, ale również zadbać o dopasowanie warunków świetlnych do własnych potrzeb chwili i nastroju.

Jeśli szukasz lamp, zarówno tych wiszących, stojących, czy kinkietów, jak i innych źródeł światła, to… zaparz kawę, czy herbatę, usiądź wygodnie w fotelu lub na kanapie i przejrzyj ofertę on-line. Podejmowanie takich decyzji w sklepie stacjonarnym, pod presją czasu i w otoczeniu gwarnego tłumu z pewnością będzie mniej komfortowe.

Artykuł sponsorowany.