Pages Menu
Categories Menu

Posted by on lis 16, 2018 in Miasta, Patronat medialny, Smart City, Wydarzenia | 0 comments

IV Forum Green Smart City 19-20.11.2018 w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Rolniczego

IV Forum Green Smart City 19-20.11.2018 w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Rolniczego

Zapraszamy do udziału w wydarzeniu, nad którym patronat medialny objął nasz portal. Forum Green Smart City wspiera działania na rzecz kształtowania odpowiedzialnych postaw społecznych w kontekście troski o czyste powietrze i inteligentnych miast dopasowanych do potrzeb mieszkańców.

Podczas konferencji zostaną poruszone m.in. tematy dotyczące zwiększenia efektywności energetycznej polskich domów oraz zapobiegania pogłębianiu się zjawiska ubóstwa energetycznego. Uczestnicy spróbują odpowiedzieć na pytania: czy elektromobilność jest dobrą odpowiedzią na zły stan powietrza, a także jak zachęcić mieszkańców do przesiadania się z samochodów do komunikacji zbiorowej?

W tym roku organizatorzy przedsięwzięcia kładą szczególny nacisk na rozpowszechnienie wiedzy nt. szkodliwości złej jakości powietrza wśród jak największej liczby mieszkańców Krakowa i Województwa Małopolskiego oraz identyfikację efektywnych sposobów edukowania lokalnych społeczności w zakresie walki ze złym stanem powietrza, transportu ekologicznego oraz eliminacji problemu stosowania niskiej jakości opału.

W trakcie Forum odbędą się warsztaty zamknięte dla włodarzy miast, gmin i przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego pod tytułem „Inteligentne oświetlenie – korzyści dla samorządów”.

Szczegółowy program wydarzenia można pobrać pod tym linkiem Program_FGSC

Więcej można znaleźć na stronie internetowej konferencji: fgsc.urk.edu.pl/

Patronat medialny