Pages Menu
Categories Menu

Posted by on mar 20, 2018 in Uncategorized | 0 comments

Debata on-line „Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym”

Debata on-line „Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym”

Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym. Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju zaprasza już 21 marca 2018 roku o godz. 12:00 na pierwszą debatę w ramach projektu „Eko-lokator – edukacja ekologiczna i współpraca grup zawodowych związanych z zarządzaniem budynkami”.

Projekt jest dofinansowany ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Głównym ekspertem podczas debaty będzie Andrzej Rajkiewicz – z Narodowej Agencji Poszanowania Energii. Debata będzie moderowana przez Nikolę Bocheńską. W debacie udział wezmą również: Artur Łeszczyński – Skanska Residential Development Poland, Mateusz Płoszaj-Mazurek – architekt w pracowni Bjerg Arkitektur Polska. Doktorant Politechniki Warszawskiej, Piotr Jurkiewicz – architekt, członek Mazowieckiej Okręgowej Izby Architektów, Certyfikowany Projektant Budynków Pasywnych, oraz Marcin Dłużewski – z Krajowej Agencji Poszanowania Energii, Audytor Energetyczny.

Uczestnicy i uczestniczki debaty będą dyskutować o problemach związanych z efektywnością energetyczną budynków wielorodzinnych. Przyjrzą się bliżej zagadnieniom dotyczącym utraty ciepła oraz możliwymi sposobami jej zapobiegania.

Poruszony też zostanie problem termomodernizacji – wiele polskich budynków zostało już dodatkowo ocieplonych, niestety w wielu sytuacja termomodernizacja została przeprowadzona mało starannie lub istnieje potrzeba przeprowadzenia kolejnej. Dlatego uczestnicy i uczestniczki debaty powiedzą o nowych technologiach termomodernizacyjnych oraz możliwościach jej sfinansowania.

W ramach debaty pojawią się również zagadnienia związane z odnawialnymi źródłami energii, jakie mamy dostępne na rynku rozwiązania, jaka jest opłacalność ich zastosowania. Zostanie także omówiona sytuacja i potencjał wykorzystania odnawialnych źródeł energii w budynkach wielorodzinnych? Zostaną też podane przykłady głębokiej modernizacji energetycznej wspólnot mieszkaniowych.

Debata „Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynkach wielorodzinnych” jest pierwszą z trzech, debat w ramach projektu „Eko-lokator”. Następne dwie będą dotyczyły tematu „Gospodarowania wodą w budynkach wielorodzinnych” (koniec czerwca 2018) oraz „Roślinność na, wokół i w budynku wielorodzinnym” (luty 2019).

Debaty będzie można zobaczyć na stronieprofilu FB projektu „Eko-lokator”