Pages Menu
Categories Menu

Posted by on lis 7, 2022 in Adaptacja do zmian klimatu, OZE | 0 comments

Czy warto zdecydować się na pompę ciepła Daikin?

Czy warto zdecydować się na pompę ciepła Daikin?

Na rynku występuje wielu producentów pomp ciepła, a że wzrost zainteresowania nimi jest w ostatnim czasie mocno zauważalny – warto zastanowić się więc nad wyborem odpowiedniej marki, jeżeli chcemy zamontować u siebie to urządzenie!

Daikin to japońska firma, która skrywa w sobie wiele zalet pod kątem oferowanych pomp ciepła. W dzisiejszym artykule przybliżymy Ci pompy ciepła tego producenta. Jesteśmy przekonani, że jest on godny uwagi. Nie czekając dłużej – zapraszamy do zapoznania się z poniższym, krótkim poradnikiem!

Jaka jest wydajność pomp ciepła Daikin?

Nie da się ukryć, że pompy ciepła Daikin to urządzenia z bardzo wysokiej półki. Ich cechą jest zatem bardzo wysoka wydajność sezonowa, sięgająca nawet 5.52 – co jest absolutnym szałem. Oznacza to, że z 1kW energii elektrycznej wytwarza się aż 5.52kW energii grzewczej w perspektywie całego roku.

Szeroki wybór pomp ciepła Daikin

Daikin oferuje bardzo szeroki wybór urządzeń pozyskujących energię grzewczą z gruntu i powietrza. Jest to producent, który dostarcza zarówno pompy ciepła zoptymalizowane pod odbiorniki niskotemperaturowe, średniotemperaturowe i wysokotemperaturowe.

Tym samym w praktycznie każdym przypadku znajdziemy rozwiązanie dla siebie – zarówno jeśli mówimy o domach starego typu, jak i nowym budownictwie, czy nawet małej firmie produkcyjnej.

Daikin w swoich pompach oferuje zasilanie inwerterowe, co oznacza, że moc może być regulowana automatycznie lub manualnie w zależności od potrzeb. Wpływa to na ostateczne oszczędności, jak również żywotność sprężarki.

Ciekawym rozwiązaniem są również hybrydowe pompy ciepła, które można podłączyć do innego źródła ciepła np. kotła gazowego – całość tworzy optymalny układ grzewczy dostosowany do każdych warunków pogodowych.

Źródło: freepik.com

Czy warunki gwarancji są atrakcyjne?

Gwarancja marki Daikin to kolejny bardzo mocny atut tego producenta. Standardowa wynosi aż 5 lat, natomiast istnieje możliwość rozszerzenia jej (za odpowiednią dopłatą) do aż 10 lat, co jest unikalną ofertą na rynku. Trzeba jednak wiedzieć, że co rok należy wykonywać odpłatne przeglądy gwarancyjne, co jest raczej standardem w branży.

Co jeszcze warto wiedzieć o pompach ciepła Daikin?

Daikin to niezwykle wiarygodny producent pomp ciepła, który jest na rynku obecny od prawie dekady. Wśród instalatorów i użytkowników cieszą się bardzo dobrą opinią która jest godna „japońskiej niezawodności”.

Producent w całości przeszedł na ekologiczny czynnik R-32, który w przeciwieństwie do popularnego w ostatnim czasie (lecz powoli wypieranego z rynku) R-410A, co również jest dużym plusem.

Podsumowanie

Jeżeli jako profesjonaliści myślimy o marce Daikin, pompa ciepła to zdecydowanie w ostatnim czasie jej znak rozpoznawalny w całym porfolio produktowym! Firma bardzo udanie weszła na ten rynek, oferując wszystko, co wymagane przez półkę premium – choć można byłoby się pokusić o nieco bardzo wymyślny design.

Jednakże Daikin to Japonia, a ta słynie z dbałości o mechaniczne aspekty takich urządzeń, a nie przejmuje się eleganckimi aspektami wizualnymi. Choć gruntowe pompy tego producenta już mają coś w sobie pod tym kątem.

Artykuł sponsorowany, zawiera treści reklamowe