Pages Menu
Categories Menu

Posted by on paź 24, 2018 in Uncategorized | 0 comments

Climathon Kraków 2018 po raz 3. w Krakowie!

Climathon Kraków 2018 po raz 3. w Krakowie!

Kilkaset miast, kilkadziesiąt krajów, różne kontynenty – wszyscy spotykają się na 24 godziny, aby pracować na rzecz ochrony klimatu. Będą inspirujące wykłady, ciekawe prezentacje, burzliwa praca w grupach, cenny coaching i mentoring oraz rozrywka i konkurs z nagrodami. Rusza 3. edycja Climathonu w Krakowie!

Czas najwyższy, by w naszym mieście temat wyzwań związanych ze zmianami klimatu stał się dostrzegalny – tłumaczy Joanna Mieszkowicz, prezes Fundacji Aeris Futuro. Mieszkańcy Krakowa najbardziej odczuwają długotrwałe fale upałów, braki deszczu, które występują coraz częściej, a potem nagłe burze, z którymi wiążą się tzw. powodzie błyskawiczne, skutkujące zalanymi wodą piwnicami i ulicami. Cierpi nie tylko ziemia i zieleń, ale przede wszystkim mieszkańcy – dodaje.

Temat przewodni tegorocznej edycji brzmi – Kreatywnie dla Klimatu. Wydarzenie odbędzie się w dniach 26-27 października w Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie. Na zwycięzcę Konkursu na najlepszy climathonowy pomysł czeka 4000 złotych! Wydarzenie skupia osoby, które mają pasję i pomysły na rozwiązywanie problemów miasta. Oznacza to, że pomysły muszą bezpośrednio lub pośrednio redukować emisje gazów cieplarnianych lub przyczyniać się do przystosowania miasta do zmian klimatu.

Wydarzenie kierowane jest do przedstawicieli lokalnie działających organizacji pozarządowych, samorządowych i biznesowych, polityków, zaangażowanych mieszkańców, innowatorów, przedsiębiorców, kreatorów i pasjonatów, młodych profesjonalistów oraz studentów.

Podczas prac w zespołach warsztatowych uczestnicy będą mogli skorzystać z pomocy doradców, ekspertów oraz mentorów. Czekają na nas także ciekawe dyskusje podczas prezentacji w trakcie panelu dyskusyjnego, a także wiele innych atrakcji!

Na najlepsze zespoły wyłonione przez Jury konkursowe czeka wiele wartościowych nagród, jak choćby darmowy udział w Open Eyes Economy Summit w Krakowie w dniach
20-21.11.2018.

Pomysłodawcą Climathonu jest unijna organizacja Climate-KIC. Organizatorami przedsięwzięcia w Krakowie są Urząd Miasta Krakowa i Fundacja Aeris Futuro.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Rejestracja trwa do 25 października poprzez formularz [http://bit.ly/DlaKlimatu]

Sprawdź plan wydarzenia [pdf] [http://bit.ly/ClimathonAerisFuturo]

Dołącz na Facebooku – Kreatywnie dla Klimatu [http://bit.ly/KreatywnieDlaKlimatu]

Pobierz plakat Climathon Kraków 2018

Climathon 2018 – program

Broszura informacyjna – Climathon Krakow 2018