Pages Menu
Categories Menu

Posted by on paź 21, 2017 in Uncategorized | 0 comments

Climathon 2017, Kraków 27.10

Climathon 2017, Kraków 27.10

Energia dla klimatu – dołącz do nas!

Stwórz własny projekt ochrony klimatu w Krakowie.

200 miast na świecie, 24 godziny kreatywnej pracy, gorące dyskusje, łączenia na żywo – tak będzie wyglądać kolejna edycja Climathonu w Krakowie. Start 27 października w Ambasadzie Krakowian o godzinie 13:00.

Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest – Energia dla klimatu. Wszyscy uczestnicy będą mieli za zadanie zaprojektować  rozwiązanie promujące ochronę klimatu w Krakowie, zwiększające zaangażowanie społeczeństwa.

Projekty powinny uwzględniać źródła oraz informacje Urzędu Miasta Krakowa, stawiać na działania promocyjne, informacyjne oraz edukacyjne związane z ograniczeniem emisji gazów cieplarnianych, wzrostem efektywności energetycznej oraz wykorzystaniem energii odnawialnej. Każdy projekt powinien też uwzględnić budżet na realizację – do 30 tysięcy złotych.

Nad pracami zespołów czuwać będą doradcy, eksperci oraz mentorzy. Planowane są również łączenia na żywo z innymi miastami świata. Projekty zostaną ocenione przez jury. Najlepszy ma szansę zostać wdrożony przez Urząd Miasta Krakowa. 

Fundacja Aeris Futuro wspólnie z jednym z partnerów przygotowała specjalną nagrodę dla wszystkich uczestników – wyjazd do Centrum Zrównoważonego Rozwoju i Poszanowania Energii WGGiOŚ AGH w Miękinii.

Na uczestników czeka też wiele atrakcji – catering od lokalnych wytwórców, zajęcia z jogi i wiele innych niespodzianek.

Inicjatorem międzynarodowego przedsięwzięcia jest unijna organizacja Climate-KIC. W Polsce Climathon po raz pierwszy zorganizowany był w 2015 roku we Wrocławiu. W tym roku weźmie w nim udział 200 miast na świecie, w Polsce będą to Warszawa i Kraków.

Organizatorami Climathonu są: Urząd Miasta Krakowa, Fundacja Aeris Futuro

Partnerami: Climate-KIC, Koalicja Klimatyczna, Miękinia – Małopolskie Centrum Odnawialnych Źródeł i Poszanowania Energii, Ambasada Krakowian

Partnerami medialnymi: chronmyklimat.pl oraz zielonewydarzenia.pl 

Zapraszamy do udziału wszystkich, którym bliski jest zrównoważony rozwój naszego miasta.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.

Rejestracja do 25 października przez formularz https://goo.gl/forms/FAmCMXfa8keR4UTK2

W razie pytań czekamy na maile: climathon@zielonewydarzenia.pl

Więcej informacji: www.zielonewydarzenia.pl