Pages Menu
Categories Menu

Posted by on lip 20, 2020 in Uncategorized | 0 comments

Zielony dach i ekologiczne rozwiązania na stacji paliw – Circle K otwiera „zieloną” stację na warszawskim Wawrze

Zielony dach i ekologiczne rozwiązania na stacji paliw – Circle K otwiera „zieloną” stację na warszawskim Wawrze

Circle K otworzyło nową stację przy ul. Stoczniowców 5 w dzielnicy Wawer w Warszawie. Na stacji powstał pokryty roślinami zielony dach oraz zastosowano ekologiczne rozwiązania takie jak panele solarne oraz zbiornik retencyjny wody deszczowej do podlewania zieleni. 

Najnowsza stacja Circle K zlokalizowana jest w sąsiedztwie dwóch ważnych arterii komunikacyjnych Warszawy – mostu Siekierkowskiego oraz Wału Miedzeszyńskiego.

Ponad 25% powierzchni działki, na której powstała stacja Circle K stanowi zieleń – w tym zielony dach, który jest zupełnie wyjątkowym rozwiązaniem na stacji paliw.

Dodatkowo zainstalowano panele solarne do podgrzewania wody oraz zbiornik retencyjny wody deszczowej.

Warszawski Wawer to okolica, w której działa już kilka naszych stacji. Kierowcy i okoliczni mieszkańcy chętnie nas odwiedzają, aby zatankować samochód, zrobić szybkie zakupy i skorzystać z oferty gastronomicznej. Widzimy potencjał tej lokalizacji i jestem dumny z tego, że dzięki zaangażowaniu zespołu dziś do sieci Circle K dołącza nowa stacja. Nie zwalniamy tempa działania a nasze plany rozwoju są bardzo ambitne. W perspektywie roku chcemy otworzyć kilkadziesiąt nowych stacji  – powiedział Michał Ciszek, Prezes Circle K Polska.

Najnowsza stacja Circle K w Warszawie wyposażona została w 5 dystrybutorów, z możliwością zatankowania 5 rodzajów paliw, w tym paliw premium o podwyższonych parametrach: miles® 95, miles® diesel, milesPLUS® diesel, miles® 98 oraz LPG SupraGaz.

Stacja wyposażona została w najnowszy format myjni, z nowoczesnymi urządzeniami i innowacyjnymi technologiami Circle K MaxProtection i Circle K Ultra Shine, możliwością płatności bezpośrednio przed myjnią oraz takimi ułatwieniami jak zegar pokazujący czas pozostały do pełnego umycia auta. Myjnia oferuje unikalne programy mycia m.in. Premium Super Sezon, którego parametry dostosowane są do danej pory roku, aby jak najlepiej chronić samochód przed wpływem warunków atmosferycznych.

Dodatkowe informacje o zastosowanych rozwiązaniach:
  • Dach zielony z rozchodnika (rozchodnik to roślina z rodzaju Crassulaceae, rodzina roślin zwanych sukulenty. Ta rodzina składa się z od czterystu do pięciuset gatunków oraz tysięcy różnych odmian. Sukulenty są rośliny, które magazynują wodę w swoich częściach. Rozchodnik przechowuje wodę w liściach i dlatego jest często określany jako ‘soczysty liść’. Metabolizm rozchodnika wygląda inaczej niż u pozostałych roślin. W nocy, dwutlenek węgla jest absorbowany przez pory i przekształcany w kwas jabłkowy. W ciągu dnia, pod wpływem promieniowania słonecznego, kwas jabłkowy rozkłada się i zachodzi fotosynteza. Aparaty szparkowe w liściach są otwarte tylko w nocy. Podczas ciepłego i suchego dnia, utrata wilgoci jest zmniejszona do minimum).
  • Zbiornik retencyjny wody deszczowej z dachów do podlewania zieleni.
  • Zbiorniki retencyjne i regulator przepływu magazynujące wody opadowe celem opóźnienia ich wprowadzenia do kanalizacji ogólnospławnej.
  • Panele solarne do podgrzewu ciepłej wody użytkowej

Jest to kolejna stacja sieci, która w pierwszym półroczu 2020 roku rozszerzyła się o 16 nowych lokalizacji. Stacja na warszawskim Wawrze jest 23 punktem Circle K w Warszawie.

źródło informacji i zdjęcie: materiały prasowe Circle K Polska

Komentarz od redakcji:

Stację paliw z zielonym dachem możemy również znaleźć w Krakowie, przy ul. Włóczków 3 (ORLEN), w sąsiedztwie Hotelu Novotel oraz w Pruszczu Gdańskim (BP).