Pages Menu
Categories Menu

Posted by on lis 24, 2022 in Wydarzenia | 0 comments

Zaproszenie na otwarty wykład Dhiru Thadaniego, Wrocław 6.12.2022.

Zaproszenie na otwarty wykład Dhiru Thadaniego, Wrocław 6.12.2022.

Polskie Stowarzyszenie „Dachy Zielone” oraz Katedra Architektury Krajobrazu na Wydziale Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu zapraszają na bezpłatny, otwarty wykład pt. „Contemporary problems of city planning”, który wygłosi Dhiru Thadani – architekt i urbanista na co dzień mieszkający w Waszyngtonie, USA.

Wykład odbędzie się 6.12.2022 r. (rozpoczęcie o godz. 12:15) na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, przy pl. Grunwaldzkim 24, w sali wykładowej II M.

Pomimo, że wydarzenie jest bezpłatne, to ze względu na ograniczoną liczbę miejsc na sali wykładowej, organizatorzy proszą o dokonanie rejestracji za pośrednictwem poniższego linku: https://lnkd.in/dhX8EVbv

Dhiru A. Thadani jest autorem książek, wykładowcą, architektem i urbanistą, który prowadzi działalność projektową od 1980 roku. Pracował nad rozpowszechnianiem zasad i technik tradycyjnego planowania miejskiego na pięciu kontynentach poprzez dzielenie się badaniami, wykłady, mentoring i pracę nad projektami. Jest głównym projektantem nowych miast i miasteczek, rewitalizacji miast, rewitalizacji dzielnic, kampusów akademickich i innych projektów.

W latach 1976 – 1978 pracował jako asystent w Catholic University of America, następnie w tym samym miejscu na stanowisku adiunkta w latach 1980 – 1986. Ponadto w roku 1993 był zatrudniony jako Visiting Critic w University of Miami oraz w latach 1990- 1994 jako adiunkt w University of Meryland.

Dhiru Thadani jest autorem książek, które służą także jako podręczniki dla studentów architektury i planowania przestrzennego również na niektórych polskich uczelniach. Dotychczas został zaproszony do wygłoszenia ponad 150 referatów, w 28 krajach całego świata.

Więcej informacji o tym niezwykłym wykładowcy można znaleźć na stronie https://dthadani.com/hh/