Pages Menu
Categories Menu

Posted by on mar 16, 2024 in Adaptacja do zmian klimatu, Dachy zielone, Dofinansowanie, Miasta, NBS, Retencja, Wydarzenia | 0 comments

Zaproszenie do udziału w bezpłatnej konferencji ZIELONO – NIEBIESKA INFRASTRUKTURA JAKO NARZĘDZIE MIAST DO ZAPOBIEGANIA ORAZ WALKI Z NIEKORZYSTNYMI ZMIANAMI KLIMATU, 21.03.24 Piastów

Zaproszenie do udziału w bezpłatnej konferencji ZIELONO – NIEBIESKA INFRASTRUKTURA JAKO NARZĘDZIE MIAST DO ZAPOBIEGANIA ORAZ WALKI Z NIEKORZYSTNYMI ZMIANAMI KLIMATU, 21.03.24 Piastów

Urząd Miasta Piastowa oraz Polskie Stowarzyszenie „Dachy Zielone” #PSDZ mają przyjemność zaprosić do udziału w bezpłatnej konferencji zamykającej projekt „UTWORZENIE ZIELONO-NIEBIESKIEJ INFRASTRUKTURY W MIEŚCIE PIASTÓW”, która odbędzie się 21.03.2024 r. w Piastowie koło Warszawy i będzie też transmitowana online.
Podczas wydarzenia będzie można się dowiedzieć jakie inwestycje w zakresie zielono-błękitnej infrastruktury zostały zrealizowane w ramach projektu na terenie miasta Piastowa, a także w jaki sposób można zrealizować podobne rozwiązania we własnym ogrodzie lub przestrzeni miejskiej.
Eksperci z Polskiego Stowarzyszenia „Dachy zielone” (Partner projektu) opowiedzą jak prawidłowo zaprojektować i wybudować dach zielony, żyjącą ścianę czy ogród deszczowy. Ponadto można będzie się dowiedzieć jakie sposoby aktywizacji lokalnych społeczności do działań mających na celu łagodzenie efektów zmian klimatu lub przeciwdziałanie tym efektom stosuje się w Norwegii oraz poznać przykłady norweskich budynków użyteczności publicznej, na których zastosowano dachy zielone celem budowy odporności miasta na skutki zmian klimatu.
Zapraszamy KONFERENCJA ZAMYKAJĄCA PROJEKT „Utworzenie zielono-niebieskiej infrastruktury w mieście Piastów”
ZIELONO – NIEBIESKA INFRASTRUKTURA JAKO NARZĘDZIE MIAST DO ZAPOBIEGANIA ORAZ WALKI Z NIEKORZYSTNYMI ZMIANAMI KLIMATU
Termin konferencji: 21.03.2024
Miejsce konferencji: Miejski Ośrodek Kultury w Piastowie, ul. Warszawska 24 05-820 Piastów koło Warszawy, sala kina „Baśń”
Udział w konferencji jest bezpłatny.

Rejestracji można dokonać poprzez formularz zgłoszeniowy: 

https://konferencje.psdz.pl/konferencja-piastow-2024/


Kontakt do Organizatora:
Urząd Miejski w Piastowie
Kierownik Projektu p. Ireneusz Bieńkowski
Ireneusz Bieńkowski Koordynator projektu
Urząd Miejski w Piastowie
tel. 22 7705231, mobile 502-717-324
e-mail: ibienkowski@piastow.pl


Projekt pn. „Utworzenie zielono-niebieskiej infrastruktury na terenie miasta Piastowa” polega na realizacji działań w zakresie zielono-niebieskiej infrastruktury i zwiększeniu powierzchni terenów zieleni, zintensyfikowaniu działań związanych z zagospodarowaniem wód opadowych w mieście w miejscu ich powstawania, likwidacją miejskich „wysp ciepła”, zapobieganiu marnotrawienia żywności oraz poprawie mikroklimatu wewnątrz miasta.
Projekt ma charakter kompleksowy uwzględnia działania adaptacyjne, mitygacyjne oraz edukacyjne, które są ze sobą spójne i wzajemnie powiązane. Jest realizowany z programu Środowisko, Energia i Zmiany Klimatu, z obszaru Łagodzenie zmian klimatu i adaptacja do ich skutków i finansowany ze środków MF EOG 2014-2021.
Więcej informacji o projekcie na: https://psdz.pl/fundusze_EOG/Piastow