Pages Menu
Categories Menu

Posted by on kwi 16, 2021 in Miasta, OZE, Smart City | 0 comments

Uliczne lampy solarne a opinie – jak sprawdza się takie rozwiązanie?

Uliczne lampy solarne a opinie – jak sprawdza się takie rozwiązanie?

Dawniej w przestrzeniach publicznych wykorzystywano głównie proste rozwiązania oświetleniowe. Pierwsze latarnie uliczne zaświeciły na ulicach Londynu w 1417 roku i wykorzystywały głównie karbid. Dopiero wraz z rozwojem technologii stosowano lampy olejowe, elektryczne i żarowe. Na polskich ulicach z czasem zastąpiono lampy gazowe i olejowe – lampami elektrycznymi w kształcie charakterystycznych łuków. 

Współcześnie w przestrzeniach publicznych coraz częściej stosuje się oświetlenie fotowoltaiczne w postaci lamp solarnych, które w zależności od rodzaju lampy różnią się czasem autonomii, akumulatorami i zastosowanymi możliwościami. Ich rolą jest nie tylko precyzyjnie oświetlanie miejskiej przestrzeni przez długi czas, ale również czerpanie energii w sposób bardziej ekologiczny dla środowiska. 

Nowoczesne lampy solarne – co warto o nich wiedzieć? 

Nowoczesne przestrzenie publiczne słyną z funkcjonalnego oświetlenia, które sprzyja oszczędnościom, zwiększa estetykę przestrzeni i jednocześnie nieco ją urozmaica. Największą wartością lamp solarnych jest to, że świecą przez wszystkie dni w roku i noce! To tłumaczy dlaczego cieszą się tak wielką popularnością w przestrzeniach miejskich i nie tylko. 

Na uwagę zasługuje ich wydajność, sposób zasilania i estetyka. W tym celu wykorzystuje się w takich miejscach uliczne lampy solarne. Spotkać je można w parkach, na miejskich parkingach, placach zabaw, terenach przemysłowych, skrzyżowaniach, zatoczkach, a nawet na terenie prywatnych działek czy ogródków. 

Jakie są rodzaje lamp ulicznych? 

Lampa uliczna solarna ze słupem to rozwiązanie nie tylko podnoszące estetykę miejsca publicznego, ale również idealnie wpasowujące się w design dowolnego otoczenia miejskiego. To lampy, które są zaprojektowane tak, aby były maksymalnie energooszczędne niezależnie od pory roku i wielu innych czynników. 

Ich największą zaletą jest wydajność, ponieważ mogą pracować również w nocy i oświetlać przestrzeń. Do tego są bardzo ekologiczne i jednocześnie stosowane nie tylko w miejskich przestrzeniach, ale również tych, które są najmniej oświetlone. Sprawdzą się w każdym miejscu i nie muszą być podłączane do sieci elektroenergetycznej. 

Ze względu na rozwój nowoczesnych technologii i liczne dofinansowania związane z zakupem systemów fotowoltaicznych, nikogo nie powinno dziwić, że dziś coraz częściej w przestrzeniach publicznych możemy spotkać oświetlenie fotowoltaiczne, które jest dostępne w postaci wielu rodzajów lamp i potrafi oświetlać przestrzeń w bardzo wydajny i ekologiczny sposób. Ogromna uniwersalność, niezawodność, wydajność i estetyka to aspekty, które czynią to rozwiązanie bezkonkurencyjnym na rynku.

Lampa solarna uliczna ze słupem to bardzo nowoczesny system oświetlania ulic w miastach, który wykorzystuje źródło światła LED, nowoczesną technologię i specjalnie zaprojektowane regulatory, które umożliwiają łatwe zarządzanie energią. Natomiast lampa uliczna solarna z wiatrakiem charakteryzuje się odmiennym sposobem sterowania, innym czasem autonomii i rodzajem akumulatora. Podobnie jak pierwsza lampa, ta również ma moduły fotowoltaiczne i oprawę LED. W każdej lampie solarnej oprawy są zintegrowane z panelami fotowoltaicznymi i specjalnymi akumulatorami, dzięki czemu mogą działać bez zarzutu przez cały rok niezależnie od warunków atmosferycznych. 

Nowoczesne lampy są wyposażone również w takie udogodnienia jak blokada antykradzieżowa. Umożliwia ona pełną ochronę oświetlenia fotowoltaicznego przed kradzieżą. Czym jeszcze charakteryzują się nowoczesne lampy solarne, które można spotkać w przestrzeni publicznej? To niezrównana wydajność – lampy te mogą świecić przez całą noc we wszystkie dni w roku i jednocześnie są tak zaprojektowane, by oszczędzały energię dzięki funkcji automatycznego włączania zmierzchowego. 

Opinie

Nowoczesne lampy solarne charakteryzują się wieloma ciekawymi rozwiązaniami (blokadą przed kradzieżą, długim czasem świecenia, a nawet bardzo zaawansowanym systemem zarządzania energią, automatycznym włączaniem zmierzchowym), dlatego jako rozwiązanie praktyczne w przestrzeni miejskiej coraz bardziej zyskuje na popularności. W produkcji takich rozwiązań specjalizuje się firma SunCurrent suncurrent.pl/lampy-solarne/, która wykonała już ponad 100 realizacji, a na swoje lampy udziela aż 5 lat gwarancji. 

Oświetlenie fotowoltaiczne w przestrzeni miejskiej – z nowoczesnością i ekologią za pan brat 

Aktualnie w wielu miejscach w Polsce można spotkać oświetlenie fotowoltaiczne, które zostało tak zaprojektowane, aby oszczędzało jak najwięcej energii. 

Jak to działa? Latarnia uliczna wyposażona jest w specjalny panel fotowoltaiczny, który czerpie energię ze słońca, magazynuje ją i wykorzystuje do oświetlania przestrzeni publicznej. Taki system zamontowany na latarniach to dobre rozwiązanie, ponieważ ułatwia pozyskanie energii z niewyczerpalnych źródeł i umożliwia większą troskę o środowisko ekologiczne. Pod względem estetyki jest to dość uniwersalne, ponieważ bardzo łatwo dopasowuje się do miejskiej infrastruktury. 

Artykuł sponsorowany, zawiera lokowanie produktu.