Pages Menu
Categories Menu

Posted by on lip 23, 2022 in Adaptacja do zmian klimatu, Dachy zielone, Miasta, Miejska wyspa ciepła, Retencja, Tarasy | 0 comments

Tarasy zielone – kompleksowa realizacja lub do własnego montażu

Tarasy zielone – kompleksowa realizacja lub do własnego montażu

Tarasy zielone realizowane są na różnego typu obiektach. Często na tego typu rozwiązanie decydują się właściciele domów prywatnych lub mieszkań w budynkach wielorodzinnych.

Poniżej pokazujemy kilka inspirujących przykładów. Tego typu realizację można zlecić wyspecjalizowanej firmie lub skorzystać z doradztwa technicznego przy zakupie materiałów i wykonać montaż we własnym zakresie.

Tarasy zielone doradztwo techniczne, dobór i dostawa materiałów, realizacja APK Dachy Zielone, e-mail: piotr.wolanski@dachyzielone.net

Naturalna, drewniana elewacja i taras zielony – idealne połączenie i bardzo udany efekt. Jedna z realizacji w Krakowie, taras zielony z mat rozchodnikowych (zdjęcia zrobione zaraz po instalacji, jeszcze w czasie prac budowlanych).

W zakresie prac było: dobór i dostawa materiałów, wykonanie antykorzennej izolacji wodochronnej i warstw dachu zielonego w uprawie ekstensywnej.

Poniżej realizacja dla inwestora prywatnego, okolice Krakowa. Taras użytkowy z wydzieloną częścią przeznaczoną na posadzenie roślin w uprawie ekstensywnej. Zlecenie obejmowało: dobór i dostawę materiałów, prace wykonawcze, dostawę i posadzenie sadzonek rozchodników. Zdjęcia zostały zrobione w dniu posadzenia roślin na dachu zielonym, jeszcze przed montażem desek tarasowych.

Na poniższym zdjęciu można zobaczyć taras użytkowy przy domu prywatnym w okolicach Kielc. Część użytkowa została wykonana z płyt tarasowych na dystansach włoskiej marki Kronos. Część z roślinami z systemowych materiałów do dachów zielonych w uprawie ekstensywnej. Zdjęcia wykonane w trakcie prac. Realizacja, dobór i dostawa materiałów APK Dachy Zielone.

Zdjęcia zostały wykonane w trakcie prac – instalacji mat rozchodnikowych (w dniu dostawy mat wegetacyjnych na budowę). Wykorzystanie maty rozchodnikowej z mieszanki rozchodników pozwoliło na uzyskanie efektu natychmiastowego zazielenienia.

Na poniższym zdjęciu widać efekt zielonego tarasu po 2 tygodniach od rozłożenia mat rozchodnikowych.

Dzięki tak zaprojektowanemu tarasowi zielonemu, dom doskonale komponuje się z otoczeniem.

Poniżej uroczy taras zielony zdobiący obiekt wypoczynkowy nad Jeziorem Czorsztyńskim. Ten obiekt to unikalny kompleks zabytkowych drewnianych willi oraz chałup wiejskich, zagród i murowanych piwniczek ze spichlerzykami, pochodzących z drugiej połowy XIX i początku XX wieku. Taras zielony wykonany z rozchodników idealnie komponuje się z naturalnymi materiałami.

Zapraszamy do współpracy. Tarasy zielone – doradztwo techniczne, dobór i dostawa materiałów, realizacja – APK Dachy Zielone, e-mail: piotr.wolanski@dachyzielone.net, tel. 607 616 691.