Pages Menu
Categories Menu

Posted by on lut 21, 2017 in Dachy zielone, Tarasy | 0 comments

Tarasy dla wymagających – taras wentylowany płyty ceramiczne grubości 2 cm Kronos 2.0

Tarasy dla wymagających – taras wentylowany płyty ceramiczne grubości 2 cm Kronos 2.0

Płyty ceramiczne włoskiej marki Kronos 2.0, grubość 2 cm (gresy porcelanowe, płyty tarasowe grubości 2cm) rozkładane są na samopoziomujących się podstawkach dystansowych (wspornikach regulowanych, wspornikach tarasowych) na taras wentylowany.

Płyty ceramiczne na tarasach wentylowanych nie są połączone w trwały sposób z konstrukcją budynku. Mają grubość 2 cm – płyty tarasowe stawiane są na dystansach bezpośrednio na izolacji wodochronnej lub w przypadku układu odwróconego (tj. kiedy termoizolacja znajduje się na hydroizolacji) na płytach styroduru.

Kronos podstawki

Płyty ceramiczne Kronos montowane na podstawkach

Trwałość i zalety użytkowe tarasów wentylowanych z płyt Kronos

Tak skonstruowany układ posadzki z płyt tarasowych nie jest w żaden sposób narażony na tak szkodliwy w polskim klimacie efekt przejścia przez zero stopni Celsjusza (w odróżnieniu od płytek montowanych na klej) .

Zamarzanie wody penetrującej warstwy na których zamontowane są płytki metodą tradycyjną (na klej) jest głównym czynnikiem zniszczeń tarasów, a w przypadku konieczności wykonania naprawy, doprowadza do bardzo kosztownych prac, czyli zerwania wszystkich warstw z hydroizolacją włącznie.

W przypadku płyt montowanych na dystansach (ceramicznych płyt tarasowych Kronos), usunięcie ewentualnej usterki hydroizolacji nie stanowi tak dużego problemu, płyty tarasowe są łatwe do demontażu, można wykonać tylko punktową naprawę hydroizolacji i w łatwy sposób zamontować je ponownie.

Aby zapewnić szczelność hydroizolacji na tarasie wentylowanym, warto zainwestować w sprawdzone materiały i doświadczonego wykonawcę izolacji. Zlecenie położenia hydroizolacji powinno być zakończone próbą szczelności wodnej.

Płyty tarasowe Kronos

Włoski design – płyty tarasowe Kronos Outdoor 2.0. OAK DOGA 2.0, 20x120cm

Ze względu na bardzo dużą rozpiętość wysokości dystansów do montażu płyt tarasowych, można również w tej technologii wykonywać powierzchnie na starych podłożach, uzyskując płaskie powierzchnie tarasu w miejscach, gdzie poprzednio były różnice poziomu (np. stare schodki).

Takie podłogi tarasowe można wykorzystywać jako czasowe i łatwe do usunięcia podłoża letnich ogródków kawiarnianych, czy tarasów naziemnych.

Tarasy naziemne z płyt Kronos

Tarasy naziemne z płyt Kronos

Rozwiązania te dobrze komponują się w połączeniach z dachami i tarasami zielonymi, jako metoda na stworzenie eleganckiej części użytkowej tych powierzchni.

Eleganckie tarasy użytkowe z płyt Kronos

Tarasy wentylowane są łatwe w montażu, demontażu i praktyczne w użytkowaniu (w łatwy sposób można je czyścić). Tarasowe płyty ceramiczne Kronos można również montować na trawie, żwirze i piasku.

Płyty tarasowe Kronos outdoor 2.0 o grubości 2 cm atrakcyjne wzornictwo – drewno, przetarty lakier, kamień naturalny, beton architektoniczny, spatynowany metal

Ze względu na innowacyjną technologię nakładania wzorów na płyty tarasowe, włoski producent firma Kronos odwzorowuje powierzchnie tradycyjnych materiałów wykończeniowych, takich jak kamień naturalny, architektoniczny beton, czy drewno. Płyty tarasowe są dostępne w wymiarach 60x60cm (kwadraty imitujące parkiet), 20x120cm i 40×120 cm (jak deski podłogowe).

Dużym zainteresowaniem cieszy się kolekcja Woodside, która wygląda jak świeże, nie zaimpregnowane drewno lub stare, odzyskane drewno z efektem przetartego lakieru lub spatynowanych metali. Te wszystkie powierzchnie w przypadku materiałów naturalnych, takich jak np. drewno nie są odporne na warunki panujące na zewnątrz budynku.

Drewnopodobne płyty ceramiczne Kronos

Drewnopodobne płyty ceramiczne Kronos outdoor 2.0

Gresy porcelanowe są wyjątkowo twarde i odporne. Płyty ceramiczne Kronos są mrozoodporne, odporne na zmianę temperatury, obciążenia, działanie środków chemicznych oraz na zabrudzenia, czy pleśń i mchy.

Posadzki z płyt tarasowych grubości 2 cm Kronos 2.0 są bardzo trwałe i odporne, nie wymagają prac konserwujących, co stanowi dużą przewagę nad drewnem egzotycznym lub materiałami kompozytowymi.

Płyty tarasowe mają grubość 20 milimetrów, stanowiąc ciekawe rozwiązanie do ogrodów, czy plenerowych przestrzeni publicznych i prywatnych o wyjątkowej estetyce i wytrzymałości.

Plenerowe przestrzenie z płyt Kronos

Plenerowe przestrzenie z płyt Kronos outdoor 2.0

W kolekcji występują płyty o tym samym wzornictwie do zastosowań we wnętrzach oraz na tarasach, balkonach i w ogrodach, co powoduje, że można zaprojektować harmonijną przestrzeń, która wewnątrz domu i na zewnątrz, czy posesji tworzy jednolitą całość.

Płyty Kronos 2 cm

Płyty Kronos 2 cm, ALTA 2.0, 60x60cm

Zobacz jak wykonać taras wentylowany z płyt o grubośc 2 cm – pobierz instrukcję montażu płyt tarasowych na dystansach Kronos_HANDBOOK

Taras wentylowany, płyty tarasowe grubości 2 cm, Kronos outdoor 2.0 gdzie kupić

  • wybierz z poniższego katalogu Kronos – OUTDOORS wzór i format płyt, który jest dla Ciebie odpowiedni
  • prześlij do nas mailem na adres piotr.wolanski@dachyzielone.net zapytanie zawierające wielkość tarasu (ilość m2), wskazany model płyt tarasowych i miejsce dostawy (miejscowość z kodem pocztowym na potrzeby kalkulacji kosztów dostawy)
  • otrzymasz od nas wycenę zawierającą koszt płyt i podstawek oraz dostawy na budowę
  • jeśli się zdecydujesz na zamówienie, płyty i podstawki sprowadzimy dla Ciebie bezpośrednio z Włoch i dostarczymy na budowę

Zobacz więcej inspirujących zdjęć tarasów pobierz plik z katalogiem Kronos-OUTDOORS_2017.pdf

Płyty ceramiczne Kronos 2.0 na taras wentylowany zobacz na http://dachyzielone.net/plyty-kronos/

W sprawie dodatkowych informacji zadzwoń tel. 607 616 691 lub napisz na: piotr.wolanski@dachyzielone.net