Pages Menu
Categories Menu

Posted by on lip 7, 2022 in Miasta, Patronat medialny, Retencja | 0 comments

STORMWATER POLAND 2022

STORMWATER POLAND 2022

Ruszyły przygotowania do 6 edycji konferencji STORMWATER POLAND 2022. To międzynarodowe wydarzenie w całości poświęcone tematyce wody deszczowej odbędzie się w dniach 28-29.09.2022 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Hasłem tegorocznej edycji jest: CZAS NA DESZCZÓWKĘ, który wg organizatorów nadszedł właśnie teraz. Obserwując kolejne cykle modernizacji infrastruktury jakie miały miejsce po akcesji Polski do Unii Europejskiej, a także spoglądając w przyszłość, a więc na przykład Krajowy Plan Odbudowy, programy transformacji, czy też projekt Centralnego Portu Komunikacyjnego, jesteśmy przekonani, że po wodociągach i kanalizacji przyszedł czas na systemy odwodnienia, bez których nie można myśleć o utrzymaniu infrastruktury dużych miast, dalszej rozbudowie infrastruktury komunikacyjnej oraz strategii gospodarowania wodą w Polsce.

Czas na deszczówkę rozumiemy także jako czas na świadomą eksploatację już istniejących systemów odwodnienia z punktu widzenia zarówno ich niezawodności, jak i jakości wód odbiorników deszczówki.

W efekcie konferencji będziemy chcieli zaszczepić na gruncie krajowym ciekawe zagraniczne pomysły oraz zademonstrować polskie innowacje i ciekawe projekty dotyczące gospodarowania wodami opadowymi lub roztopowymi.

Program konferencji jest już dostępny na stronie www.stormwaterpoland.com. Skupia się on w 4 sesjach i kończy ciekawą dyskusją: Czy bezpieczeństwo systemów odwodnienia wobec zmian klimatu jest możliwe bez małej retencji i opłat za utrzymanie?

W konferencji weźmie udział 40 prelegentów, a wśród nich: przedstawiciele Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz wodociągów. Pokażemy ciekawe rozwiązania z Finlandii, Belgii, Niemiec, a także Francji.

Na konferencję zapisało się już 200 osób, co bardzo cieszy organizatorów. 

Zapraszamy do obejrzenia zapowiedzi konferencji i rejestracji na wydarzenie https://stormwaterpoland2022.konfeo.com/pl/groups