Pages Menu
Categories Menu

Posted by on lut 1, 2022 in OZE | 0 comments

Montaż paneli fotowoltaicznych w Rzeszowie – co musisz wiedzieć?

Montaż paneli fotowoltaicznych w Rzeszowie – co musisz wiedzieć?

Miasto Rzeszów, podobnie jak okoliczne miejscowości na Podkarpaciu, oferuje idealne warunki do funkcjonowania instalacji fotowoltaicznych. Występuje tu odpowiednie nasłonecznienie, które gwarantuje, że fotowoltaika w Rzeszowie może wyprodukować nawet ponad 1000 kWh w ciągu roku. W Rzeszowie z fotowoltaiki mają możliwość skorzystać zarówno odbiorcy indywidualni, jak i firmy oraz gospodarstwa rolne i będzie to dla nich opłacalna inwestycja.

Montaż paneli fotowoltaicznych w Rzeszowie – co warto wiedzieć?

Przede wszystkim należy zastanowić się nad ich lokalizacją. Instalacja, której moc nie przekracza 10 kW bez problemu może zostać umieszczona na dachu. W sytuacji, gdy jego nachylenie nie jest wystarczające lub dach posiada zacienienia, montaż będzie wymagał zastosowania dodatkowych wsporników. Dla pozostałych systemów należy znaleźć miejsce w gruncie. Przed montażem fotowoltaiki warto poznać inne możliwości w tym zakresie. Panele fotowoltaiczne mogą być wykorzystane jako materiał do budowy zadaszenia, wiaty lub budynku gospodarczego.

Montaż fotowoltaiki w Rzeszowie – czy w moim przypadku jest opłacalny?

To chyba najważniejsza kwestia, którą rozważa przyszły użytkownik przed decyzją o inwestycji w fotowoltaikę. Ilość zużywanej na co dzień energii będzie determinować rodzaj wymaganej instalacji. Przed podjęciem decyzji warto przeanalizować także to, co może przynieść przyszłość i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy zapotrzebowanie na prąd nie wzrośnie w najbliższym czasie. Trzeba mieć na uwadze fakt, że nie każdy rodzaj instalacji można poddać rozbudowie, więc takie kryteria powinny być rozważane dużo wcześniej.

Czy użytkowanie fotowoltaiki jest drogie?

Eksploatacja paneli fotowoltaicznej nie generuje wysokich kosztów. Użytkownicy nadwyżki energii mogą oddawać do zakładu energetycznego, a w zamian za to otrzymywać opusty na rachunki za prąd.

Czym wyróżnia się prawidłowo zainstalowana fotowoltaika?

Użytkownik przede wszystkim musi sprawdzić, czy wszystkie komponenty systemu są oryginalne i pozbawione usterek. Montaż elementów przez ekipę instalatorów powinien się odbywać zgodnie z zasadami BHP. W trakcie montażu instalacji oraz po jego zakończeniu warto zwrócić uwagę na kilka kwestii:

● jak montażyści obchodzą się z poszczególnymi elementami instalacji,

● czy fachowcy nie stają na panelach,

● czy podczas instalacji nie nastąpiło uszkodzenie dachu,

● czy nigdzie nie zwisają luźno kable,

● czy moduły nie wystają poza obręb dachu.

Montaż paneli fotowoltaicznych w Rzeszowie – wybór profesjonalnej firmy

Instalację fotowoltaiki warto powierzyć profesjonalnej firmie, która posiada na wyposażeniu specjalistyczny sprzęt i wyszkoloną kadrę. Instalacja fotowoltaiczna ma działać kilkadziesiąt lat, więc jej odpowiedni montaż jest w tym przypadku kwestią kluczową. Przed wyborem odpowiedniej firmy i decyzją o podjęciu współpracy należy przeanalizować historię firmy i sprawdzić opinie pozostałych klientów na jej temat. Firma instalacyjna powinna posiadać wieloletnie doświadczenie w branży, a dodatkowo musi wyróżniać się wiarygodnością. Takim przedsiębiorstwem jest EcoEnergy, która świadczy swoje usługi na terenie Rzeszowa i okolicznych miejscowości.