Pages Menu
Categories Menu

Posted by on paź 6, 2022 in Adaptacja do zmian klimatu | 0 comments

Green Review – Raport prośrodowiskowych inicjatyw sektora MŚP

Green Review – Raport prośrodowiskowych inicjatyw sektora MŚP

Raport Green Review to przegląd praktyk związanych z wdrażaniem i transformacją procesów firmy, pod kątem strategii prośrodowiskowej. Chcemy pokazać, że nie tylko największe firmy, ale i małe oraz średnie przedsiębiorstwa mogą być liderami zielonej transformacji. To właśnie ten sektor, który odpowiada za niemal 75% PKB, jest często pomijany w rozmowach o zrównoważonym rozwoju firm.

Celem Raportu jest prezentacja organizacji biorącej udział w wydarzeniu jako firmy odpowiedzialnej środowiskowo w świadomości klientów, partnerów biznesowych, inwestorów i innych interesariuszy

Biorąc udział w Raporcie jako firma MŚP:

  1. Dotrzesz do nowych partnerów i klientów, zwiększając rozpoznawalność marki.
  2. Zyskasz sympatię klientów i pracowników wzmacniając wizerunek i wiarygodność prośrodowiskowej marki.
  3. Przyczynisz się do rozpowszechniania zrównoważonego podejścia do prowadzenia biznesu i praktyk ograniczających negatywny wpływ na środowisko.
  4. Dołączysz do sieci kontaktów między odpowiedzialnymi firmami.
  5. Policzysz swój ślad węglowy – mierzalny wskaźnik sprawdzający rzeczywisty wpływ na środowisko, co zostanie docenione w dobie kontrowersji związanych z greenwashingiem.
  6. Przygotujesz się na nadchodzące międzynarodowe regulacje i zmiany w drodze do dekarbonizacji.

Jak dołączyć do grona Green Review? Pierwszy etap selekcji to uzupełnienie formularza na stronie www.greenreview.pl (max 10 minut). Organizatory odezwą się do wybranych firmy po szczegółowe informacje. Uczestnictwo w raporcie jest bezpłatne. Jedynym kosztem może być kalkulacja śladu węglowego – jeśli firma nie oblicza samodzielnie śladu węglowego partner technologiczny wydarzenia udostępnia do tego narzędzie – prostą w obsłudze platformę.