Pages Menu
Categories Menu

Posted by on paź 24, 2022 in Miasta, Patronat medialny, Retencja, Wydarzenia | 0 comments

„Czas na deszczówkę” i czas na nowoczesne zarządzanie wodami opadowymi. W dniach 27-29 września w Katowicach odbyło się podwójne święto wód opadowych

„Czas na deszczówkę” i czas na nowoczesne zarządzanie wodami opadowymi. W dniach 27-29 września w Katowicach odbyło się podwójne święto wód opadowych

Nowoczesne wnętrza Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach, międzynarodowe grono ekspertów i specjalistów z dziedziny zarządzania wodami opadowymi, niemal 350 uczestników, networking, formuła on-line (kolejnych 100 odbiorców), uroczysta gala na 200 osób. To w największym skrócie charakteryzowało VI edycję konferencji Stormwater Poland, która odbyła się w dniach 28-29.09.2022 r.

Z każdą edycją wydarzenie to ściąga co raz szerszą grupę osób, by rozmawiać o wodach opadowych, ich retencji i wykorzystaniu, oraz o niezbędnej transformacji naszych miast w obliczu nieuchronnych, widocznych już gołym okiem, zmian klimatu. Firma RetencjaPL, organizator, wraz z partnerami: Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolią oraz firmą Hauraton, już po raz kolejny zadbała o wysoki poziom merytoryczny wydarzenia. Program podzielony został na cztery bloki tematyczne: „Wykonane na Śląsku (Made in Silesia)”, „Deszczówka nie musi być ściekiem”, „Inteligentna infrastruktura deszczowa” oraz „Utrzymanie systemów odwodnienia i retencji”.

W ramach wymienionych sesji mieliśmy okazję wysłuchać wystąpień ponad 30 prelegentów, znawców tematyki i praktyków, z Polski i z zagranicy. Nie obyło się bez ciekawych case-study i interesujących dyskusji w ramach paneli dyskusyjnych. Całości smaku dodała wspaniała konferansjerka w wykonaniu dziennikarki radia TokFM, Pani Ewy Podolskiej. Podczas przerw, uczestnicy mogli odwiedzać stoiska Partnerów, gdzie prezentowane były nowoczesne rozwiązania i systemy związane z szeroko pojętym zarządzaniem wodą.

Po pierwszym dniu konferencji, wieczorem odbyła się uroczysta gala. Gościło na niej ponad 200 osób z szeroko pojętej branży wód opadowych. była to znakomita okazja do networkingu i nawiązania nowych relacji.

Podczas gali odbyło się uroczyste wręczenie statuetek „Woda jest dla nas wartością”. Jedną z nich otrzymała dr hab. inż.  Ewa Burszta-Adamiak profesor na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, która została doceniona za krzewienie wśród swoich studentów nowoczesnego podejścia do projektowania.

Podczas gali odbył się także mini festiwal filmowy pod nazwą „Better Cities Film Festival”. Wyświetlane zostały krótkie filmy-reportaże o tematyce urbanistycznej i o tym, jak małe społeczności w różnych zakątkach świata, z własnej inicjatywy, podejmują wysiłki, by ludziom żyło się lepiej.

Konferencja Stormwater Poland organizowana przez firmę RetencjaPL, po raz kolejny merytorycznie i organizacyjnie spełniła najwyższe standardy.

Już dziś zapraszamy na kolejną edycję, która odbędzie się 28.09.2023 r. w Katowicach.

www.stormwaterpoland.com