Pages Menu
Categories Menu

Posted by on lut 24, 2023 in Adaptacja do zmian klimatu, Dachy zielone, Dofinansowanie, Miasta | 0 comments

Przetarg na wykonanie zielonego dachu na budynku przy ul. Lwowskiej 6 w Piastowie wraz z montażem mikro turbin wiatrowych

Przetarg na wykonanie zielonego dachu na budynku przy ul. Lwowskiej 6 w Piastowie wraz z montażem mikro turbin wiatrowych

Inwestycje w zieloną infrastrukturę w mieście Piastów w ramach projektu „Utworzenie zielono-niebieskiej infrastruktury na terenie miasta Piastowa” wchodzą w fazę realizacji.

Urząd Miasta ogłosił przetarg na Wykonanie zielonego dachu na budynku przy ul. Lwowskiej 6 w Piastowie wraz z montażem mikro turbin wiatrowych.

Oferty można składać do 2 marca. Zielony dach z turbinami powinien powstać w 3 miesiące od dnia podpisania umowy.

Budynek znajduje się przy targowisku miejskim. Dodatkowo w projekcie zarezerwowano miejsce dla dwóch miniturbin wiatrowych o średnicy do 3 m. Będą one produkować ok. 4 tys. kWh. Spodziewany efekt ekologiczny pracy tych turbin to zmniejszenie emisji dwutlenku węgla o 3 tony.

Dach zielony powstanie w w ramach projektu „Utworzenie zielono-niebieskiej infrastruktury na terenie miasta Piastowa”, jako narzędzie miast do zapobiegania oraz walki z niekorzystnymi zmianami klimatu.

Informację o przetargu na Wykonanie zielonego dachu na budynku przy ul. Lwowskiej 6 w Piastowie wraz z montażem mikro turbin wiatrowych w ramach projektu pn.: „Utworzenie zielono-niebieskiej infrastruktury w mieście Piastów” można znaleźć na stronie:

https://bip.piastow.pl/wykonanie-zielonego-dachu-na-budynku-przy-ul-lwowskiej-6-w-piastowie-wraz-z-montazem-mikro-turbin-wiatrowych-w-ramach-projektu-pn-utworzenie-zielono-niebieskiej-infrastruktury-w-miescie-piastow#cnt

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-9ab38003-ad05-11ed-b8d9-2a18c1f2976f

Projekt współfinansowany w ramach Programu Operacyjnego pn.: „Środowisko, Energia i Zmiany Klimatu” ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021.

Więcej informacji na stronie projektu: https://psdz.pl/fundusze_EOG/Piastow