Pages Menu
Categories Menu

Posted by on mar 20, 2023 in Tarasy | 0 comments

5 pomysłów na aranżację nowoczesnego tarasu

5 pomysłów na aranżację nowoczesnego tarasu

Coraz częściej tarasy zaczynają pojawiać się w przydomowych ogrodach, stanowiąc pewnego rodzaju dodatkową przestrzeń do rekreacji, odpoczynku i relaksu. Zazwyczaj są spójne aranżacyjnie i stylowo z całym budynkiem, dzięki czemu nawet w przypadku ograniczonej przestrzeni wewnątrz, taras daje poczucie większej przestronności. Z tego też powodu pojawia się jako element nowoczesnego budownictwa, gdyż jest uwzględniony w projektach architektonicznych lub dobudowywane przez właścicieli nieco starszych posesji. Jak zatem można zaprojektować taki taras i co uwzględnić w jego aranżacji, by prezentowała się nowocześnie i stylowo?

Meble ogrodowe na nowocześnie urządzony taras

Na nowocześnie urządzonym tarasie bardzo dobrze prezentować się będą stylowe meble — te wykonane z rattanu lub technorattanu, czyli innowacyjnego surowca, który ze względu na swoją dużą plastyczność może kolorystycznie nawiązywać do barw ziemi, ale jednocześnie prostą i geometryczną formą wpisywać się w minimalizm charakterystyczny dla nowomodnego aranżu.

Tarasy w nowoczesnym stylu możesz wyposażyć w meble ogrodowe wyprzedaż — pojedyncze, jak również te w zestawach. Będą swoim pięknym designem podkreślać charakter całej aranżacji i jednocześnie tworzyć spójną integralność z otaczającą taras naturą.

Taras z jacuzzi, czyli nowoczesna odmiana luksusu dla wymagających

Drugim sposobem na urządzenie tarasu jest postawienie na nim jacuzzi, które może stanowić integralny element aranżu — kolorystycznie i stylowo. Do wyboru są modele wbudowywane bezpośrednio w konstrukcję tarasu, jak również te wolnostojące.

Nowoczesne tarasy w zgodzie z naturą — pełne roślinności

Jeśli zieleń jest dla Ciebie głównym motywatorem do tego, by urządzić taras, możesz zdecydować się na postawienie na podeście donic i skrzyń, które następnie obsadzone kwiatami i ziołami stworzą niesamowitą kompozycję, która będzie pewnego rodzaju przedłużeniem ogrodowej zieleni. Warto także zastanowić się nad pnączami okrywającymi ścianę budynku bądź werandę.

Tarasy z zadaszeniem — aranżacyjny akcent chroniący przed deszczem i nadmiarem słońca

Kolejnym rozwiązaniem na zaprojektowanie nowoczesnego tarasu jest uwzględnienie w nim zadaszenia. Może to być przedłużenie dachu budynku wykonane w tym samym stylu i z tych samych materiałów, ale również osłona materiałowa. Ciekawą propozycją są również szklane ściany, dzięki którym nic nie stoi na przeszkodzie, by z tarasu korzystać również w chłodniejsze wieczory, czy w sezonie jesienno-zimowym.

Wielofunkcyjność tarasu przy basenie ogrodowym

Interesującym projektem tarasu jest ten, który praktycznie zbudowany jest na wysokości trawnika i na tym samym poziomie, co przydomowy basen. Atutem takiego rozwiązania jest to, iż optycznie nie odcina się on od pozostałej części ogrodu, dzięki czemu tworzy z nim integralną całość i nie zmniejsza wizualnie całej działki. Co więcej, wprost z niego wejdziesz do basenu w poszukiwaniu ochłody w upalne dni.

Artykuł sponsorowany.