Pages Menu
Categories Menu

Posted by on sie 13, 2019 in Patronat medialny, Wydarzenia | 0 comments

23. Międzynarodowy Kongres Ochrony Środowiska ENVICON Environment, 10-11.10.2019 Poznań

23. Międzynarodowy Kongres Ochrony Środowiska ENVICON Environment, 10-11.10.2019 Poznań

23. Międzynarodowy Kongres Ochrony Środowiska ENVICON Environment odbędzie się w terminie 10-11 października br. przy Międzynarodowych Targach Ochrony Środowiska POL-ECO SYSTEM w Poznaniu. Podczas dwudziestej trzeciej edycji tego najważniejszego wydarzenia w branży ochrony środowiska głos zabiorą m.in. przedstawiciele Ministerstwa Środowiska oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Patronat medialny nad tym wydarzeniem objął nasz portal.

Będzie to doskonała okazja, by poznać zarówno oczekiwania samorządów, jak i opinię resortu na temat ostatnio wdrożonych zmian w ustawie o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.

Równie ważny będzie temat rozszerzonej odpowiedzialności producenta i możliwości finansowania systemu gospodarki odpadami.

Z kolei w trakcie sesji poświęconej gospodarce wodnej zaprezentowane zostaną zagadnienia związane m.in. z taryfami, zanieczyszczeniami wód oraz zmianami klimatu.

W trakcie tegorocznej edycji Kongresu ENVICON Environment mocno podkreślony będzie aspekt biznesowy. Rosnące koszty utrzymania instalacji zmuszają przedsiębiorców do optymalizacji wydatków i zysków oraz do poszukiwania nowych rozwiązań.

Organizatorom zależy na połączeniu odbiorców i dostawców i chcą stworzyć platformę dla wielu podmiotów w branży, które nie ma okazji ze sobą rozmawiać i nawiązać współpracy.

Podczas zorganizowanej sesji „Business Mixer” zaprezentowanych zostanie wiele możliwości w tym zakresie. Dialog i wymiana doświadczeń to często najlepszy sposób na rozwiązanie problemów.

W trakcie „Business Mixer” uczestnicy zapoznają się z kluczowymi problemami, z którymi mierzy się branża ochrony środowiska. Podczas panelu dyskusyjnego oraz sesji spotkań m.in. ze stowarzyszeniami branżowymi, z recyklerami i odbiorcami zagranicznymi będzie można dowiedzieć się, w jaki sposób zagospodarowywać odpady komunalne, czy można na nich zarabiać  i co robić, aby miały większą wartość dla potencjalnego nabywcy.

Kongres ENVICON Environment jest spotkaniem najważniejszych reprezentantów zarówno samorządu i przedsiębiorstw komunalnych, jak i nauki, polityki oraz biznesu, związanych z branżą ochrony środowiska. Dwudniowemu wydarzeniu tradycyjnie będzie towarzyszyła uroczysta Gala, podczas której wręczone zostaną nagrody branżowe, a którą uświetni wspaniały koncert.

DZIEŃ I – 10 października 2019 r.

  1. SESJA INAUGURACYJNA Polska gospodarka odpadami – aktualne kierunki
  1. SESJA: Gospodarka odpadami w kontekście międzynarodowym
  2. SESJA: Polska gospodarka wodna

DZIEŃ II – 11 października 2019 r.

  1. Rozszerzona odpowiedzialność producenta. Finansowanie systemu gospodarki odpadami i rola NFOŚiGW
  1. Sesja GOZ
  2. SESJA: Business Mixer – Tworzywa sztuczne – problemy i zasób w systemie gospodarki odpadami
  1. SESJA: Wykorzystanie potencjału energetycznego odpadów komunalnych

Dane organizatora:

www.envicon.abrys.pl

Facebook: https://www.facebook.com/envicon.abrys/

Kontakt: Jaśmina Labus, sekretarz generalny kongresu

Te: 784 036 987, j.labus@abrys.pl

Strona do rejestracji: https://enviconenvironment2019.konfeo.com/pl/groups

Patronat medialny: