Pages Menu
Categories Menu

Posted by on mar 8, 2022 in Miasta, Na weekend, Wydarzenia | 0 comments

23.03.22 Virtus Studio zaprasza na przedpremierowe zwiedzanie Orientarium

23.03.22 Virtus Studio zaprasza na przedpremierowe zwiedzanie Orientarium

23 marca 2022 godzina 10:00 Virtus Studio zaprasza na przedpremierowe ZWIEDZANIE największego w Europie Orientarium.

Jest to największa inwestycja w historii łódzkiego Zoo!

Zaproszenie na wydarzenie przyjęła Pani Dorota Szlachcic z Szlachcic Architekci odpowiedzialna za projekt od strony architektonicznej oraz wiceprezes ZOO Łódź , lek. weterynarii Tomasz Jóźwik, który przybliży projekt od strony zoologicznej!

Orientarium to nowoczesny pawilon, w którym możemy obserwować zwierzęta w warunkach zbliżonych do tych, w których naturalnie żyją. Największą atrakcją Orientarium jest podwodny tunel, z którego będzie można obserwować rafę koralową. Pojawi się fauna i flora Azji Południowo-Wschodniej.

Główne tematy wydarzenia:

Orientarium – Ekosystemy wodne  w projektach biologicznych. Technologie projektowe dla projektów biologicznych, wymagają wiedzy  z wielu dziedzin nauki i techniki. Szczególnie przy projektach interdyscyplinarnych, które łączą biologię i architekturę, konstrukcję i systemy  podtrzymania życia żywych organizmów.

Zoo na nowo – o co chodzi w zoo? – dlaczego Orientarium? – co zadecydowało o charakterze inwestycji – znaczące nieznaczności – rola biologów w projekcie i współpraca z architektem – „Świat równoległy”- zaplecza hodowlane i praktyczne rozwiązania – przewidzieć nieprzewidziane – zachowania zwiedzających i ich interakcje ze zwierzętami. – rewitalizacja zoo czy to tylko architektura?

Zapraszamy !

Na wydarzenie obowiązuje rejestracja:

https://virtus.com.pl/orientarium-ekosystemy-wodne-w-projektach-biologicznych/

Więcej o wydarzeniu dowiesz się na stronie:

https://www.facebook.com/virtusstudio/

https://virtus.com.pl/