Pages Menu
Categories Menu

Posted by on maj 2, 2022 in GOZ, Patronat medialny, Wydarzenia | 0 comments

14. Konferencja mechaniczne i biologiczne przetwarzanie odpadów 10-12 maja 2022 r., Toruń i online

14. Konferencja mechaniczne i biologiczne przetwarzanie odpadów 10-12 maja 2022 r., Toruń i online

W dniach 10 do 12 maja odbędzie się 14. Konferencja mechaniczne i biologiczne przetwarzanie odpadów organizowana przez firmę Abrys.

Pierwszą sesja poświęcona będzie aspektom prawnym oraz ekonomicznym. Po raz pierwszy na konferencjach Abrysu wystąpi Robert Chciuk – nowy dyrektor departamentu gospodarki odpadami ministerstwa Klimatu i Środowiska. Najwięcej emocji budzą możliwe skutki wdrożenia ROP-u i systemu kaucyjnego. Na różnymi opcjami rozwoju debatować będą eksperci z branży.

Druga część poświęcona będzie kwestiom energochłonności. Wiele obaw budzą ostatnie wydarzenia na rynku energii. Zakłady w celu ograniczenia kosztów zmuszone są do przeprowadzenia modernizacji w kierunku zwiększania efektywności energetycznej. Topowym tematem staje się wykorzystanie paneli fotowoltaicznych. O tym, jak uzyskać 100% samowystarczalności energetycznej będzie mówił między innymi prezes ZGO w Jarocinie.

Podczas konferencji odpadowej nie może zabraknąć tematów związanych z zagospodarowaniem frakcji biologicznej. W trakcie sesji poruszone zostaną m.in. tematy związane z metodami przetwarzania odpadów biologicznych w instalacjach MBP, oddziaływaniem zapachowym z części biologicznych instalacji MBP. Porozmawiamy o biogazowniach zasilanych odpadami komunalnymi oraz o tym w jaki sposób przyczyniają się do osiągania poziomów recyklingu.

W trakcie sesji o mechanicznych metodach przetwarzania odpadów będzie można posłuchać o modernizacji zakładu Saniko, do którego 12 maja, w ramach konferencji odbędzie się wyjazd studyjny. Zostaną też przedstawione nowoczesne sposoby przetwarznia odpadów stosowane w zakładach MBP.

Zwieńczeniem konferencji będzie panel dyskusyjny „Przyszłość MBP w kontekście ROP, BAT, rozporządzenia o MBP i systemu kaucyjnego”, do którego zaproszono ekspertów i praktyków.

Ostatnim punktem konferencji będzie wizytacja w zakładzie Saniko we Włocławku, w którym przeprowadzono modernizację linii sortowniczej w RIPOK w Machnaczu oraz doposażenie PSZOK we Włocławku.

Zapraszamy do zapoznania się z programem wydarzenia i do rejestracji. https://mbp.abrys.pl/

W konferencji można wziąć udział w formule stacjonarnej w Toruniu lub w formule online.

Organizator: Abrys

Osoba do kontaktu: Jakub Koronowski, j.koronowski@abrys.pl, tel. 784 036 990