Pages Menu
Categories Menu

Posted by on gru 1, 2023 in Adaptacja do zmian klimatu, Dachy zielone, Miasta, Miejska wyspa ciepła, NBS, Patronat medialny, Retencja, Wydarzenia | 0 comments

Zarejestruj się na konferencję „Zazielenianie współczesnych miast”

Zarejestruj się na konferencję „Zazielenianie współczesnych miast”

Polskie Stowarzyszenie „Dachy Zielone” uruchomiło rejestrację na międzynarodową konferencję:

Zazielenianie współczesnych miast. Stan obecny, problemy i możliwości wdrażania Zielonej Infrastruktury we współczesnych miastach ze szczególnym uwzględnieniem zielonych dachów i żyjących ścian”

Patronat medialny nad konferencją objął portal ZielonaInfrastruktura.pl.

Wśród prelegentów najbardziej znane nazwiska, eksperci zapraszani na największe światowe wydarzenia. To będzie najważniejsza konferencja roku 2024 w branży zielonej infrastruktury w Polsce.

Konferencja odbędzie się 18 – 19 kwietnia 2024, Hotel Sound Garden w Warszawie i on-line.

Organizator zapewnia tłumaczenie na j. polski

Celem konferencji jest przedstawienie:

  • Dobrych wzorów – najlepszych przykładów zielonej i zielono-błękitnej infrastruktury na różnych kontynentach;
  • Aktualnie prowadzonych badań naukowych;
  • Programów wspierających propagowanie i wdrażanie zielonej infrastruktury;
  • Najnowszych technologii w zakresie zielonej i zielono-błękitnej infrastruktury.

Konferencja jest skierowana do przedstawicieli administracji publicznej i samorządów, pracowników naukowych, architektów i architektów krajobrazu, deweloperów i firm budowlanych, ekspertów z branży dachów zielonych i zielono-niebieskiej infrastruktury, dziennikarzy, studentów oraz wszystkich pasjonatów tej tematyki.

Zaprezentowane realizacje stosowane w miastach całego świata mogą posłużyć jako inspiracje dla polskich miast do podejmowania działań na rzecz budowania strategii i wdrażania dobrych praktyk w zakresie zielonej i zielono-błękitnej infrastruktury.

Przedstawienie prowadzonej tematyki w zakresie zielonej i zielono-niebieskiej infrastruktury przyczyni się do popularyzacji rozwiązań służących retencji, adaptacji miast do zmian klimatu i ochrony klimatu przed dalszymi zmianami (mitygacja).

Swoją obecność na konferencji potwierdzili reprezentanci uczelni z całego świata oraz praktycy związani z tematyką zielonej i zielono-błękitnej infrastruktury.

Przedstawione na sesjach referatowych przykłady gotowych realizacji oraz prowadzonych projektów zachęcą uczestników do wdrażania rozwiązań w zakresie zielonej i zielono-błękitnej infrastruktury w polskich warunkach.

W ostatnim dniu konferencji zaprezentowane zostaną przykłady zielonej i zielono-błękitnej infrastruktury na terenie Warszawy.

Skład Komitetu naukowego:

dr hab. Edyta Sierka, Uniwersytet Śląski w Katowicach  – przewodnicząca

dr hab. inż. Katarzyna Wróblewska, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu – członek komitetu

dr hab. inż. Jan Łukaszkiewicz, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego – członek komitetu

dr inż. Marta Weber-Siwirska, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu – członek komitetu

Skład komitetu organizacyjnego: 

Marta Weber-Siwirska – przewodnicząca

Katarzyna Wolańska

Jacek Poziemski

Kamil Rawski

Katarzyna Wróblewska

Anna Sylwester-Czapla

Aleksander Lech

Konferencja cieszy się dużym zainteresowaniem mediów. Jako patroni medialni współpracują: Architektura&BiznesChronmyKlimat.plInżynier BudownictwaTeraz ŚrodowiskoZieleń MiejskaZielonaInfrastruktura.pl.

Szczegółowe informacje dotyczące prelegentów i program wydarzenia zostały podane na stronie konferencji https://gmc.psdz.pl/pl/strona-glowna/

Rejestracja jest możliwa poprzez formularz rejestracyjny https://gmc.psdz.pl/pl/rejestracja/

Podmioty zainteresowane współpracą i sponsoringiem wydarzenia zachęcamy do zapoznania się z Pakietami sponsorskimi https://gmc.psdz.pl/pl/pakiety-sponsorskie/

Zachęcamy też do obejrzenia zdjęć z poprzedniej edycji konferencji „Zazielenianie współczesnych miast”, które są udostępnione na stronie psdz.pl

Zapraszamy serdecznie. Do zobaczenia w międzynarodowym gronie ekspertów, na najważniejszym wydarzeniu roku 2024 w branży zielonej infrastruktury.

Patronat medialny: