Pages Menu
Categories Menu

Posted by on wrz 15, 2022 in Adaptacja do zmian klimatu, Miasta, Patronat medialny, Retencja, Uncategorized, Wydarzenia | 0 comments

VI edycja konferencji Stromwater Poland już za 2 tygodnie! Patronat ZielonaInfrastruktura.pl

VI edycja konferencji Stromwater Poland już za 2 tygodnie! Patronat ZielonaInfrastruktura.pl

Portal ZielonaInfrastruktura.pl objął patronat medialny nad konferencją Stormwater Poland, która w tym roku odbędzie się w katowickim Międzynarodowym Centrum Kongresowym w dniach 28-29.09.2022 r.

Stormwater Poland to największy event wokół wód opadowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Wyróżnia je wymiana międzynarodowych doświadczeń, praktyczne podejście oparte o studia przypadków i ciągłe poszukiwanie inspiracji. W tym roku hasłem przewodnim konferencji jest „Czas na deszczówkę”.

Na konferencji gościć będą eksperci z dziedziny wód opadowych, przedstawiciele samorządów i miast a także reprezentanci firm, które realizują projekty wodno-kanalizacyjne. Będzie to idealna przestrzeń do rozmów i dyskusji nad przyszłością gospodarowania wodami opadowymi.

Program konferencji podzielony został na 4 zróżnicowane tematycznie sesje:

  • Wykonane na Śląsku (Made in Silesia)
  • Deszczówka nie musi być ściekiem
  • Inteligentna infrastruktura deszczowa
  • Utrzymanie systemów odwodnienia i retencji

Poniżej prezentujemy wybrane prelekcje, których z pewnością nie można przegapić.

Michał Pancewicz – Scalgo,

Big data na pomoc gospodarce wodnej”.

W świecie powszechnej cyfryzacji każdego dnia produkujemy dane. Nadszedł czas je analizować i opracowywać, aby produktem końcowym był dostęp do natychmiastowej i użytecznej wiedzy, również w gospodarce wodnej.

SCALGO powstało w celu wprowadzenia na rynek najnowocześniejszej technologii przetwarzania ogromnych danych wysokościowych. Posiadając ponad 20 lat doświadczenia w badaniach naukowych nad przetwarzaniem algorytmów przestrzennych, SCALGO opracowało innowacyjną platformę SCALGO Live, służącą do m.in. pracy z gospodarką wodną. Platforma wykorzystywana jest obecnie przez ponad 15 000 inżynierów, planistów, architektów i specjalistów innych dziedzin w Europie.

SCALGO Live zapewnia natychmiastowy dostęp do analiz przeliczonych w skali całego kraju, również dla Polski. Analizy opierają się na numerycznym modelu terenu, oferując w rezultacie natychmiastowy dostęp do wartościowych informacji, niezbędnych do m.in. efektywnego zarządzania zlewnią i spływem powierzchniowym, a także do intuicyjnych narzędzi, pozwalających zrozumieć zależności pomiędzy terenem i spływem powierzchniowym, planować działania mitygujące, błękitno-zieloną infrastrukturę, czy rozwiązania retencjonujące wodę.

Slavko Velickov – Bentley,

Jak cyfrowe bliźniaki pomagają infrastrukturze deszczowej stać się bardziej odporną: finansowo i operacyjnie”.

Unijne fundusze naprawcze są skierowane do przedsiębiorstw wodociągowych zarządzających infrastrukturą kanalizacji ściekowej i deszczowej w celu zapewnienia dostosowania do zmian klimatu. Prezentacja zawiera przykłady tego, w jaki sposób przedsiębiorstwa wodociągowe, w tym ekosystem konsultingowy, wykorzystują obecnie cyfrowe bliźniaki i możliwości analityczne do modelowania wydajności aktywów systemów kanalizacji ściekowej i deszczowej, rozwiązywania problemów z wydajnością, optymalizacji zużycia energii, reagowania kryzysowego na przerwy w świadczeniu usług, zarządzania spływami i innych tematami związanymi z wydajnością systemów. Zaprezentowane zostaną prawdziwe przykłady międzynarodowe z korzyścią biznesową, zrealizowaną z wykorzystaniem technologii Bentley OpenFlows, takiej jak operacyjna platforma bliźniaków cyfrowych SewerGEMS i SewerSight.

Paul Campbell- AutoCAD,

Modelowanie zarządzania naturalnymi powodziami w InfoWorks ICM”

Inżynier rozwiązań w Innovyze pokaże, w jaki sposób można wykorzystać InfoWorks ICM do zarządzania naturalnymi powodziami. Dowiesz się, jak szybko i łatwo przedstawić obecną sytuację w zlewni, aby zidentyfikować prawdziwą przyczynę powodzi, i używać wbudowanych narzędzi do modelowania, aby wybrać naturalne rozwiązania w zakresie zarządzania powodzią.

Zapraszamy również do uczestnictwa w WaterFodler DAY!

Spotkajmy się dzień przed Stormwater Poland na Water Folder Day 27 września w katowickim Centrum Kongresowym (MCK). W kilku salach równocześnie będziemy poznawać nowoczesne narzędzia i metody projektowania, uczyć się i dyskutować w gronie praktyków, właśnie po to, by dobrze wykorzystać „czas na deszczówkę”. Marzymy o tym, by inżynierowie z tak ważnej dla funkcjonowania miast dziedziny byli prawdziwymi ekspertami, a wiedza, związana także z adaptacją miast do zmian klimatu, była ceniona na równi z wiedzą IT. Jako jeden z trzech krajów mamy atlas deszczów – Polski Atlas Natężeń Deszczów Miarodajnych. Powstają nowe wytyczne projektowania. Norma PN-EN 752:2017 znana jest już wielu z nas. Od kilku lat rozwijana jest także niezwykła platforma www.WaterFolder.com – miejsce, z którego korzysta już ponad 5000 projektantów. Coraz większa grupa projektantów wspiera się modelowaniem hydrodynamicznym.

Znajdźmy czas na deszczówkę. Czas podjąć wspólny wysiłek zmierzający do zmiany.

Do zobaczenia w Katowicach!

Więcej o Stormwater Poland 2022: https://stormwaterpoland.com/

ZAPISY: https://stormwaterpoland2022.konfeo.com/pl/groups

Więcej o WaterFolder Day: https://day.waterfolder.com/

ZAPISY: https://waterfolderday2022.konfeo.com/pl/groups