Pages Menu
Categories Menu

Posted by on wrz 11, 2020 in Uncategorized | 0 comments

Geokrata w ekologii i recyklingu – fenomen

Geokrata w ekologii i recyklingu – fenomen

Jeżeli zastanawiasz się, czy istnieje produkt budowlany o wszechstronnym zastosowaniu, odznaczający się nie tylko doskonałą estetyką, ale i znakomitym wpływem na środowisko, doczekasz się odpowiedzi twierdzącej. Takim sprzętem jest geokrata komórkowa, która słusznie zdobywa coraz większą popularność.

Geokrata – czym jest?

Geokrata komórkowa jest niepozorną strukturą złożoną z wielu komórek, którymi da się manipulować, przypominającą plaster miodu. Można ją spotkać w wielu rozmiarach, a najczęściej sprzedawana jest wersja geokraty w kolorze czarnym oraz zielonym. Specjaliści i zadowoleni klienci nie mają złudzeń, iż narzędzie charakteryzuje się trwałością, doskonałą odpornością na niesprzyjające warunki atmosferyczne i działaniem antykorozyjnym. Ponadto geokrata należy do grona narzędzi wielokrotnego użytku, a także może być z łatwością poddana recyklingowi, co czyni ją fenomenem zarazem pod względem ekologicznym, jak i technicznym.

Geokrata a ekologia

Jeżeli narzędzia są uniwersalne, lecz mają szkodliwy wpływ na naturę, konieczność ich działania może być zasadna, a specjaliści spróbują szukać zamienników. W przypadku geokraty taka sytuacja jest nierealna, gdyż bardzo dobrze współpracuje ze środowiskiem. Skutecznie stabilizuje i zbroi grunt, np. skarpy, wały przeciwpowodziowe, podjazdy, a nawet linie brzegowe, ani trochę przy tym nie szkodząc przyrodzie. Umożliwia kreatywne zagospodarowanie przestrzeni w ogrodach. Geokrata może być wykorzystana zarówno na płaszczyznach, jak i wzniesieniach. Montaż i budowa są czynnikami zapalnymi jej sukcesu – do każdego podłoża należy sporządzić oddzielny projekt lub szkic terenu, a następnie rozpocząć operację rozciągania poszczególnych sekcji przy użyciu np. szpilek kotwiących, prętów zbrojeniowych czy pneumatycznej zszywarki. Finalnie geokrata komórkowa jest uzupełniana określonym wypełniaczem, np. kruszywem, betonem, trawą lub glebą z roślinnością. O szczegółach pojęcia geokraty, zastosowaniu, zaletach i wpływem na środowisko można przeczytać w artykule umieszczonym na łamach bloga Hurtowni Cetel.

Artykuł sponsorowany, zawiera lokowanie produktu.