Pages Menu
Categories Menu

Posted by on sty 19, 2017 in Uncategorized | 0 comments

Darmowa szkoła letnia dla twórców start-up’ów z branży clean tech – Climate-KIC Journey

Darmowa szkoła letnia dla twórców start-up’ów z branży clean tech – Climate-KIC Journey

Trwa rekrutacja do darmowej letniej szkoły The Journey. Zapraszamy w podróż po Europie i na kurs na temat prowadzenia start-up’ów i ochrony klimatu.

Climate-KIC, największe europejskie stowarzyszenie zaangażowane w kwestie ochrony klimatu, zaprasza do udziału w bezpłatnej szkole letniej – The Journey.

Udział w programie oznacza intensywny, 3 lub 5-tygodniowy kurs rozwijania praktycznych umiejętności biznesowych i pogłębiania wiedzy o środowisku i jego ochronie.

Uczestnicy wyjazdu będą poszukiwali najlepszych rozwiązań dla gospodarki niskoemisyjnej i szanującej zasoby naturalne.

Jak założyć start-up, który przyniesie zysk? Jak opracować business plan? Czy nowe towary i usługi mogą przyczynić się do ochrony środowiska i klimatu?

The Journey to także podróż i sposób na inspirujące wakacje. Kilkaset osób z całego świata biorąc udział w programie, odwiedzi po trzy europejskie miasta.

Dzięki udziałowi w szkole letniej, młodzi ludzie dowiedzą się jak profesjonalnie zbudować swój business plan, rozwinąć go w start-up i zaprezentować się potencjalnym inwestorom. Zyskają praktyczną wiedzę i umiejętności, które będą przydatne po zakończeniu formalnej edukacji.

Najlepsze projekty, które powstaną w trakcie The Journey mają szanse na udział w programach wsparcia biznesu przez Climate -KIC, min. poprzez szkolenia i granty.

Climate KIC – The Journey Summer School from Climate-KIC on Vimeo.

Udział w programie jest bezpłatny dla studentów z Unii Europejskiej.

Rekrutacja trwa do 15 lutego 2017 i jest otwarta dla studentów reprezentujących różne dziedziny nauki oraz młodych przedsiębiorców.

Więcej informacji oraz możliwość złożenia aplikacji pod adresem:

https://journey.climate-kic.org/

http://www.climate-kic.org/for-students/summer-school/

O Climate-KIC

Climate-KIC to największe przedsięwzięcie Unii Europejskiej w zakresie ochrony klimatu i budowy gospodarki niskoemisyjnej. Przeciwdziałamy zmianom klimatu w czterech zakresach tematycznych dotyczących obszarów miejskich, zagospodarowania terenów rolniczych i przemysłowych, systemów produkcyjnych oraz danych i finansów.

Wierząc, że edukacja zachęci następne pokolenia do troski o klimat i środowisko, prowadzimy programy dla studentów, start-up’ów i innowatorów w całej Europie.

Climate-KIC jest wspierany przez EIT – Europejski Instytut Innowacji i Technologii, instytucję Unii Europejskiej.