Pages Menu
Categories Menu

Posted by on cze 2, 2019 in Uncategorized | 0 comments

Międzynarodowa konferencja z okazji 10-lecia PSDZ: Stan obecny, problemy i możliwości wdrażania Zielonej Infrastruktury we współczesnych miastach ze szczególnym uwzględnieniem zielonych dachów i żyjących ścian – prelegenci

Międzynarodowa konferencja z okazji 10-lecia PSDZ: Stan obecny, problemy i możliwości wdrażania Zielonej Infrastruktury we współczesnych miastach ze szczególnym uwzględnieniem zielonych dachów i żyjących ścian – prelegenci

Interesujesz się rozwojem zielonej infrastruktury? Chciałbyś dowiedzieć się w jaki sposób funkcjonują rozwiązania zielonych dachów i żyjących ścian w Polsce i na świecie? Na konferencji z okazji 10-lecia PSDZ dowiesz się o najnowszych trendach w stosowanych technologiach sprzyjających adaptacji miast do zmian klimatu.

Prelegentami podczas Międzynarodowej konferencji: Stan obecny, problemy i możliwości wdrażania Zielonej Infrastruktury we współczesnych miastach ze szczególnym uwzględnieniem zielonych dachów i żyjących ścian będą między innymi:

Manfred Köhler (Niemcy) – Zielone dachy i żyjące ściany jako podstawowe składowe zielonych budynków.

Dusty Gedge (Wielka Brytania) – Przedstawienie aktualnego raportu zielone dachy w Londynie 2019.

Dhiru Thadani (USA) – Tradycyjna urbanistyka i eko-infrastruktura.

Zhaolong Wang (Chiny) – Projekt zielonego dachu bez systemu nawadniania opartego na podstawie równowagi ewapotranspiracji roślin i retencji wody deszczowej.

Laura Gatti (Włochy) – Roślinność Bosco Verticale.

Irena Niedźwiecka-Filipiak (Polska) – Jak możemy stworzyć i wdrożyć system zielonej infrastruktury w miastach? Studium przypadku metody LaFU we Wrocławskim Obszarze Funkcjonalnym.

Julian Briz (Hiszpania) – Wyzwania miejskiej zielonej infrastruktury: podejście multidyscyplinarne.

Maria Boey (Singapur) – Przedstawienie ewolucji zielonej infrastruktury w Singapurze.

Ulrike Grau (Meksyk) – 25 lat wprowadzania zieleni na dachach Meksyku.

Peter Dezsenyi (Węgry) – Bioróżnorodne zielone dachy – praktyka i doświadczenie: aspekty społeczne, ekologiczne i techniczne.

Pavel Dostal (Czechy) – Wsparcie i motywacje w zakładaniu zielonych dachów w Europie.

Mert Eksi (Turcja) – Zielone dachy w klimacie śródziemnomorskim: przykłady ze Stambułu.

Aslan Janoubi (Iran) – Architektura biofilna.

Paulo Palha (Portugalia) – Przykłady zielonych dachów w Porto.

Heiko Schmidt (Niemcy) – Niemiecki rynek zielonych dachów – historia, aktualny stan i trendy.

Maurizio Crassco (Włochy) – Zastosowania zielonych dachów we Włoszech. Jak zmiany klimatu wpływają na regulacje prawne i projekty.

Bartosz Jawecki (Polska) – Wykorzystanie odpadów z opakowań w koncepcji zielonej ściany we wnętrzu publicznym.

Janusz Mazurek (Polska) – Zielone dachy jako wyzwanie dla wdrożeń bezpiecznych metod zwalczania szkodników i chorób roślin.

Magrot Dytkiewicz (Polska) – Przestrzeń, czas i architektura – nowa koncepcja zagospodarowania ogrodu na dachu galerii handlowej Vivo w Lublinie.

Jan Łukaszkiewicz (Polska) – Wybrane technologie zielonych dachów w walce ze zmianami klimatu.

Małgorzata Bartyna-Zielińska (Polska) – Zielona infrastruktura w dokumentach strategicznych i urbanistycznych wybranych miast w Polsce.

Petro Lakyda (Ukraina) – Zastosowanie gatunków rozchodników w tworzeniu ekstensywnych dachów zielonych na przykładzie domku „Alpijka” we wsi Pidhirtsi, region Kijów, Ukraina.

Wojciech Skórzewski (Polska) – Możliwość wykorzystania zieleni w celu zmniejszenia przegrzewania się budynków w polskich warunkach klimatycznych.

Konferencja w języku angielskim z tłumaczeniem symultanicznym.

Możliwość rejestracji i pełna lista prelegentów na: konferencja.psdz.pl

Patronat medialny: