Pages Menu
Categories Menu

Posted by on wrz 4, 2020 in Uncategorized | 0 comments

3 powody dlaczego warto zainstalować pompę ciepła w domu

3 powody dlaczego warto zainstalować pompę ciepła w domu

Coraz więcej osób planujących instalacje grzewcze w swoich domach decyduje się na wykorzystanie pomp ciepła. To nowoczesne urządzenia, umożliwiające ogrzewanie budynku i wody użytkowej z wykorzystaniem temperatury gruntu, powietrza lub wody. Popularność tego rozwiązania wynika z faktu, że zyskujesz spore oszczędności na energii cieplnej, a jednocześnie inwestujesz w system przyjazny dla środowiska. Poznaj trzy najważniejsze zalety pomp ciepła!

Pompa ciepła – czy warto?

Pompa ciepła do ogrzewania domu to zaawansowane, ale praktycznie bezobsługowe urządzenie grzewcze, wykorzystujące odnawialne źródła energii. Dzięki jej instalacji koszt ogrzewania znacznie spada, natomiast same koszty eksploatacyjne pompy są nieduże – wymaga ona jedynie zasilania sprężarki prądem z gniazdka. Pompa może z powodzeniem zastąpić standardowy kocioł, co Twój portfel odczuje błyskawicznie. Można do niej podłączyć grzejniki, ale najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie ogrzewania podłogowego – jest ono niskotemperaturowe, a jednocześnie gwarantuje wysoki komfort cieplny.

Pompa, jak już wspomnieliśmy, wykorzystuje temperaturę wody, powietrza lub gruntu – najlepiej jest skontaktować się bezpośrednio z firmą oferującą pompy ciepła i przeanalizować możliwości, jakie ma dana posesja. Firma Flexipower Group proponuje kompleksowe wsparcie w doborze odpowiedniej pompy, odpowiadającej na zapotrzebowanie energetycznej gospodarstwa domowego, czyli pomaga wybrać taką o odpowiedniej mocy i wykorzystującą odnawialne źródła ciepła, z jakich dom może korzystać.

Pompa jest praktycznie bezobsługowa, a sterowanie proste – zmiany ustawień dokonuje się przy pomocy intuicyjnego systemu, nie musisz też zaopatrywać się w opał ani go ładować, odpada problem czyszczenia pieca. Nie istnieje również żadne ryzyko wybuchu, które jest nieodłączne w przypadku starych pieców. W razie potrzeby w całej Polsce znajdują się wyspecjalizowane serwisy pomp – jak każde urządzenie, należy ją serwisować, co najlepiej jest robić raz w roku przed sezonem grzewczym.

Pompa ciepła do CO, czyli oszczędności

Ceny standardowego opału sukcesywnie rosną, tymczasem energia cieplna z wody lub powietrza jest bezpłatna i niewyczerpalna. Inwestycja stosunkowo szybko się zwraca, a dużym ułatwieniem może być wykorzystanie dofinansowania. Czas zwrotu wynosi najczęściej kilka lat. Jedyne koszty wynikające z pracy pompy generuje pobieranie prądu niezbędnego do zasilania sprężarki, dlatego dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie fotowoltaiki, dzięki czemu energię cieplną będziesz pobierać całkowicie bezpłatnie. Pompa z powodzeniem zaspokaja zapotrzebowanie na energię cieplną domu nawet przy bardzo niskich temperaturach na zewnątrz.

Dofinansowania

Odnawialne źródła energii to element polityki klimatycznej Polski i Unii Europejskiej, dlatego decydując się na pompę możesz ubiegać się o dofinansowanie do instalacji. W ten sposób można znacznie zredukować koszty inwestycji – program „Czyste Powietrze 2.0” oferuje zróżnicowane dotacje w zależności od dochodu na osobę w gospodarstwie domowym, dochodzące do 20 250 złotych. Dofinansowań jest więcej – wiele z nich pochodzi z funduszy gminnych i miejskich, dlatego warto zawczasu zorientować się w możliwościach i wybrać program, który pozwoli na największe oszczędności.

Pomóż środowisku

Podczas pracy pompy nie powstają żadne spaliny, zatem jest do rozwiązanie bezemisyjne. Jedyny ślad węglowy pozostawia praca sprężarki, ale i to można zredukować do minimum dzięki wykorzystaniu fotowoltaiki – wtedy Twój dom będzie energetycznie w całości przyjazny środowisku! To system oparty o energię odnawialną, dzięki której nie przyczyniasz się do degradacji środowiska naturalnego. Ta wiedza jest bardzo cenna w czasach zwiększonej świadomości ekologicznej.

Artykuł sponsorowany, zawiera lokowanie produktu.