11.12.20 Zapraszamy do udziału w konferencji on-line podsumowującej projekt GRAD: Zielone dachy jako narzędzie adaptacji do zmian klimatu dla obszarów miejskich
W imieniu organizatora Stowarzyszenia Gmin Polska Sieć „Energie Cités” (PNEC) zapraszamy wszystkich zainteresowanych kompleksowym podejściem do rozwoju zielonych dachów w miastach i lokalnymi instrumentami wspierającymi ten rozwój do udziału on-line w konferencji podsumowującej projekt GRAD: Zielone dachy jako narzędzie adaptacji do zmian klimatu dla obszarów miejskich.
Konferencja odbędzie się 11 grudnia 2020 r. w godz. 10:00-15:15 z wykorzystaniem platformy Zoom Webinar.
Wydarzenie będzie miało charakter międzynarodowy, organizator zapewnia tłumaczenie na j.polski.
Na zaproszenie organizatora w konferencji będzie uczestniczyć wielu znakomitych prelegentów. Jednym z nich będzie dr inż. Marta Weber-Siwirska Prezes Polskiego Stowarzyszenia „Dachy Zielone”, która przedstawi temat „Zielone dachy narzędziem adaptacji do zmiany klimatu”.
Działania podjęte w ramach projektu GRAD zmierzały nie tylko do promowania zielonych dachów i żyjących punktów w miastach, ale także do zainicjowania w polskich gminach pilotażowych strategii rozwoju zielonych dachów z wykorzystaniem miasta Hamburg, które od 2014 roku ze znakomitym skutkiem realizuje taką strategię.
Po ponad dwóch latach pracy nad tworzeniem dokumentów, które w nowy i innowacyjny sposób łączą cel polityki zrównoważonego rozwoju obszarów miejskich z celami polityki klimatycznej takimi jak adaptacja do zmiany klimatu i jego ochrona, przyszedł czas na podsumowanie i prezentację rezultatów tych działań.
Konferencja podsumowująca projekt będzie również okazją do propagowania wiedzy na temat zalet zielonych dachów jako narzędzia adaptacji miast do zmian klimatu oraz poszerzenia wiedzy w zakresie potencjału retencyjnego dachów zielonych, czy wykorzystania innych rozwiązań opartych na zasobach przyrody.
Nie zabraknie także miejsca na dyskusję o tym, jak zachęcać deweloperów, klientów i mieszkańców do zakładania zielonych dachów. Do udziału w dyskusji zostali zaproszeni przedstawiciele miast tworzących kluczowe w tym obszarze dokumenty strategiczne.
Do udziału w konferencji można się zarejestrować TUTAJ!
Po rejestracji otrzymają Państwo mailowe potwierdzenie oraz indywidualny link do udziału w wydarzeniu.
Zachęcamy również do zapoznania się z programem i wszystkimi zaproszonymi prelegentami.
Udział w konferencji jest bezpłatny.
Więcej na temat projektu GRAD: Zielone dachy jako narzędzie adaptacji do zmian klimatu dla miejsc miejskich można znaleźć na stronie internetowej projektu.
Projekt GRAD jest realizowany przez Stowarzyszenie Gmin Polska Sieć „Energie Cités” we współpracy z Miastem Hamburg. Uczestniczy w nim 8 miast pilotażowych: Bielska-Biała, Bydgoszcz, Gdynia, Kalisz, Kraków, Lublin, Warszawa i Wrocław.