Pages Menu
Categories Menu

Posted by on kwi 30, 2016 in Informacje prasowe | 0 comments

Projekt Zielone Miasto maj-listopad 2016

Projekt Zielone Miasto maj-listopad 2016

Zapraszamy do udziału w cyklu wydarzeń, nad którymi patronat medialny objął portal ZielonaInfrastruktura.pl

„Zielone Miasto” to projekt w ramach polsko-niemieckiego roku jubileuszowego 2016 zorganizowanego przez Goethe-Institut i Ambasadę Niemiec z okazji 25-lecia Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy.

logotyp_25_DE_PL

Projekt ma na celu zwiększenie świadomości o znaczeniu zieleni miejskiej dla mieszkańców.

LOGO_BANNER_ZIELONE_MIASTO (3)

W okresie od maja do listopada 2016 w ramach projektu ‚‚ZIELONE MIASTO’’ organizowany jest w Warszawie „FESTIWAL OGRODÓW – Ogrody Tymczasowe”, podczas którego w symboliczny i kreatywny sposób przedstawione zostaną roślinne interpretacje Zielonego Miasta.

Powstałe w formie warsztatów projektowych tymczasowe ogrody (kompozycja roślinna w drewnianej skrzyni) uatrakcyjni ciekawy program wydarzeń społecznokulturalnych. Aranżacje ogrodowe mają na celu zaangażowanie mieszkańców w temat ZIELENI oraz przybliżenie go młodemu społeczeństwu.

logotyp_FO_1

Festiwal Ogrodów uatrakcyjni urozmaicony program wydarzeń społeczno-kulturalnych. Jednym z nich będzie cykl wycieczek po Warszawie „Rowerem przez parki i ogrody” oraz „Gra w zielone” – warsztaty i gra miejska dla mieszkańców.

Ponadto, w ramach kontynuacji WARSZAWSKICH ROZMÓW ARCHITEKTONICZNYCH – cyklu wykładowo – dyskusyjnego na tematy dotyczące rozwoju miasta, w roku jubileuszowym odbędą się dwie edycje konferencji.

logo_WRA_6_1Konferencje:

Pierwsza z nich o tytule „ZIELONE MIASTO – miasto jako ogród” odbędzie się 10 czerwca 2016 roku i poruszać będzie kwestie ‚‚zielonych’’ strategii rozwoju miast oraz ogrodów i parków miejskich.

Jesienna konferencja odbędzie się 14 października 2016 pt. „REVITAL TOTAL – nowe stare miasta” i dotyczyć będzie procesów rewitalizacji w oparciu o dobre praktyki z Polski i Niemiec. Oba spotkania będą miały miejsce w budynku SARP przy ulicy Foksal 2 w Warszawie.

Wszystkie wydarzenia są bezpłatne po wcześniejszej rejestracji: zielonemiasto@cmcberlin.de

Współorganizatorami projektu ,,Zielone Miasto’’ są: Fundacja Twórców Architektury, Fundacja Konrada Adenauera w Warszawie oraz pracownia Coqui Małachowska Coqui urbanistyka architektura krajobrazu. Projekt wspiera również Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Oddział Warszawski SARP.

Kurator: arch. krajobrazu Izabela Małachowska-Coqui.

Kontakt z organizatorem:

zielonemiasto@cmcberlin.de, tel.: +49 30 / 797 47 882

Więcej informacji o projekcie znajduje się na stronach:

www.wra.org.pl, www.25de.pl

Pobierz aktualną informację prasową ze szczegółowym opisem wydarzeń:

ZIELONE MIASTO_NOTA PRASOWA160428_1

 

Patronat medialny:

zielona-infrastruktura-logo male