Pages Menu
Categories Menu

Posted by on cze 3, 2017 in Patronat medialny, Wydarzenia | 0 comments

FESTIWAL NATURALNEGO BUDOWANIA – Warszawa, Biblioteka Uniwersytecka, 24-25.06.2017

FESTIWAL NATURALNEGO BUDOWANIA – Warszawa, Biblioteka Uniwersytecka, 24-25.06.2017

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Budownictwa Naturalnego zaprasza na pierwszy w Polsce FESTIWAL NATURALNEGO BUDOWANIA!

Wspaniała okazja do spotkania i miejsce gdzie uzyskasz same konkretne informacje o naturalnym budownictwie, projektowaniu, permakulturze, materiałach, tynkach, od najlepszych w kraju specjalistów z OSBN oraz naszych gości. Będą też warsztaty, czyli dotkniesz gliny, zbudujesz ściankę ze słomy i przekonasz się sam jakie to wspaniałe i zdrowe.

Część warsztatowa będzie otwarta i dostępna za darmo. Wejście na wykłady (konferencję) będzie biletowane.

Festiwal Naturalnego Budowania odbędzie się w dniach 24-25 czerwca w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego. To wydarzenie długo wyczekiwane w Polsce.

Będzie to okazja do zdobycia wiedzy, poznania konkretnych rozwiązań i realizacji, które od lat realizowane są w Polsce i na świecie. Podczas festiwalu dowiesz się jak w harmonijny sposób użyć naturalnych, niskoprzetworzonych i odnawialnych materiałów do budowy domu. To możliwość spotkania z projektantami, wykonawcami i właścicielami domów, stworzonych z potrzeby życia w zrównoważonym, zdrowym otoczeniu.

Specjaliści z Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Budownictwa Naturalnego oraz ich goście opowiedzą o systemach zrównoważonego projektowania, permakulturze, technologiach budowania, energetyce i wielu pokrewnych tematach.

W trakcie otwartych warsztatów będzie można zanurzyć ręce w paździerzach konopnych, glinie, czy spróbować sił w stawianiu ścian ze słomy i tynkowaniu. To nauka przez doświadczenie, atrakcyjna forma pierwszego kontaktu z naturalnymi materiałami budowlanymi.

Pierwszy dzień konferencji skierowany jest do tych, dla których zagadnienia technologii naturalnych są mniej znane. To szeroki przegląd możliwości. Drugi dzień – dla osób nieco znających temat i tych, którzy chcą pogłębić wiedzę w tym zakresie.

Część konferencyjna jest biletowana. Wstęp do strefy warsztatowej oraz spotkanie z mieszkańcami domów naturalnych będą otwarte dla każdego . Zapraszamy!

Więcej o festiwalu:

www.festiwal.osbn.pl

https://www.facebook.com/events/1146372102152493/

Zobacz zapowiedź  festiwalu i informacje o budowaniu naturalnym w PolsatNews Wydarzenia 2017-05-14

 

Szczegółowy program dostępny na stronie www.festiwal.osbn.pl

osbn logo

OSBN to stowarzyszenie, które zrzesza profesjonalistów – projektantów, wykonawców, producentów, jak również entuzjastów budownictwa naturalnego w Polsce. Celem stowarzyszenia jest propagowanie technik budowania z użyciem słomy, gliny, konopi oraz innych naturalnych, niskoprzetworzonych i odnawialnych materiałów.

Popularyzuje całościowe, zrównoważone myślenie o procesie tworzenia nowych i adaptacji starszych budynków. OSBN zajmuje się prowadzeniem badań przy współpracy z ośrodkami naukowo-badawczymi oraz edukacją w zakresie celów i możliwości naturalnego budownictwa w Polsce i na świecie.

W kręgu zainteresowań OSBN pozostają też inne ekologiczne systemy i strategie jak permakultura, czy systemy inżynierskie np. pozyskiwanie “zielonej energii”, racjonalne gospodarowanie wodą i odpadami. Nasze stowarzyszenie jest również członkiem ESBA (European Straw Building Association), czyli europejskiego stowarzyszenia zajmującego się budowaniem z użyciem słomy

Więcej o OSBN:

www.osbn.pl

https://www.facebook.com/osbnpl

Patronat medialny nad Festiwalem